"ממשלת ישראל הבאה עלינו לרעה לא ראויה להנחות: זוהי ממשלה פשיסטית פר-אקסלנס ובה מוטיבים נאצים של ממש", כך תוקף ד"ר עופר כסיף, מרצה באוניברסיטה העברית את ממשלת ישראל, וקורא לאנשי השמאל לפעול נגדה באלימות: "אין די באיחוד הכוחות הדמוקרטיים למאבק משותף נגד היודונאציזם המשתלט על החברה שלנו – יש הכרח גם בשינוי דרכי הפעולה. מול הפשיזם לא שרים שירים אלא נאבקים! בגזענות נלחמים, בכוח אם צריך, ולא במילים יפות".

לדברי כסיף, במשרד הבטחון יושב כעת "גזען אלים שתומך בגלוי ברצח (עם?)", את משרד החוץ מנהל "פונדמנטליסט חשוך שונא "גוים"."' משרד המשפטים מונהג על ידי "אדם רדוף רגשות נחיתות ושנאה הרואה במערכת המשפט אויב" ושר החינוך הוא "קנאית לאומנית ואנטי דמוקרטית". ככל הנראה המרצה בלבל בין איילת שקד ובין נפתלי בנט, שניהם אנשי הבית היהודי, אך רוח הדברים ברורה.

לראש הממשלה נתניהו, הקדיש כסיף צרור 'ברכות' מיוחדות בצירוף תמונתו של פושע המלחמה הנאצי הרמן גרינג: "ובראש, מעל כולם: נבל חדל אישים שהרס כל דבר חיובי שאי פעם היה פה; מי שאחראי לטיהור אתני בשטחים הכבושים, לזינוק מבהיל בגזענות האנטי ערבית בתוך ישראל, לחורבן מערכת הבריאות, לקריסת מערכת החינוך, לחיסול שמץ של רווחה. תלמיד מצטיין של משנת גרינג".

כסיף
הפוסט של כסיף. צילום מסך

אין זו הפעם הראשונה בה כסיף תוקף את נבחרי הציבור שמגיעים מהמחנה הלאומי. "עוד הרג, עוד גזל, עוד הרס והכל כביכול בשם הביטחון, כל מה שהאפס הזה המכונה ראש ממשלה עושה הוא להרוות את צמאון הדם של עדרי הבהמות שונאי הערבים. כך הוא יזכר בדפי ההיסטוריה כפושע מלחמה ארור ועלוב שהצעיד את עמו לאבדון והכול למען בצע כסף. אפס מאופס".

גם תושבי יהודה ושומרון לא נותרו ללא התייחסות ציורית מצדו של הד"ר המלומד: ״שאיש לא יעז לומר שישראל איננה מדינת אפרטהייד. מדינת טרור גזענית בה שלטון החוק מת בשירות האדונאצים המתנחבלים ועוזריהם״.

חופש הביטוי האקדמי ומעמד הקביעות אליו הגיע ד"ר כסיף אינו מאפשר לנקוט נגדו בסנקציות כלשהם בו בשל התבטאויותיו המסיתות, מה שמסביר את ההתייחסות הלקונית של הנהלת האוניברסיטה לדבריו:  "האוניברסיטה איננה אחראית להתבטאויות של מרציה ואין זה מתפקידה לטפל בהן כל עוד אין מדובר בניצול של הבמה האקדמית להפצתן. ככל שמישהו סבור שיש בהתבטאות זו או אחרת הסתה או עבירה על חוקי המדינה עליו לפנות לרשויות אכיפת החוק".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20