הזמר רמי קליינשטיין קבע הופעה בחברון לשבוע הבא לרגל 50 שנה לשחרור העיר ועורר את זעמו של ארגון השמאל הקיצוני ‘’. בהודעה שפורסמה אתמול (ה’) ע”י ראשי הארגון הקיצוני נטען כי קלינשטיין מבטא “שיא חדש של התקרנפות” ותמיכה ב”סמל הכיבוש והדיכוי”.

רמי קלינשטיין משה שי פלאש 90
. השמאל הקיצוני תוקף. צילום: משה שי, פלאש 90

אבי בוסקילה, יו”ר ‘שלום עכשיו’, אמר כי “חופש הביטוי בישראל נמצא בשעתו הקשה. בשנים האחרונות עובר מסר ברור לאמני ישראל לפיו עליהם להימנע מביטוי עמדות בעד שלום ונגד חמישים שנה של כיבוש. המסר הזה ששיאו בקמפיין ‘השתולים’ בתרבות זוכה לחיבוק חם משרת ההסתה מירי רגב”.

במקביל, בוסקילה התלונן על ‘מתקפה מתוזמת’ נגד ‘אמנים אמיצים’ ואמר: “הופעתו של רמי קלינשטיין לחגיגת הכיבוש הישראלי בחברון, סמל הכיבוש והדיכוי, היא שיא של התקרנפות מצד אמן שהופיע בעבר באירועים למען שלום. לא מפתיע כשרואים את המתקפה המתוזמנת ושלוחת הרסן על אמנים אמיצים כמו אחינועם ניני, רבקה מיכאלי, אורנה בנאי וגילה אלמגור”.

בסיום דבריו, בוסקילה קרא לתומכיו להשתתף בהפגנה בכיכר רבין בת”א שמתכוננת לסוף החודש. “אנו קוראים לאמני ישראל להתייצב ב-27 במאי בהפגנת הענק בכיכר רבין ולקרוא בקול ברור – האמנות תנצח. חופש הביטוי ינצח. מחנה השלום ינצח”.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.