בחודש יוני האחרון מהדורות החדשות נפתחו בסערה: "התאחדות הסטודנטים הבריטית הודיעה על תמיכה בחרם על ישראל". ראש הממשלה ושרים אחרים מיהרו לתקוף את ההחלטה והזכירו שאותו גוף (NUS NEC) סירב לגנות את דאעש. כמובן שאף אחד לא חשב לבדוק באיזה גוף מדובר, מי מרכיב אותו ואת מי הוא מייצג. ככה זה כשמדובר בכותרות שליליות שמעצימות את התחושה שישראל מבודדת.

מההתחלה כל הסיפור נשמע לי מפוקפק, אז הרמתי טלפון לכמה חברי פרלמנט במדינה. הם הבהירו לי שמדובר בארגון הזוי, קיצוני וממש לא מייצג. "אל תתייחס לארגון הזה, הם סירבו בעבר לגנות את דאעש, ושאר ארגוני הסטודנטים לא מחויבים להחלטות שלו".

היום אני מבין על מה הם דיברו. אתמול נבחרה יושבת ראש חדשה לארגון הזה. "בפעם הראשונה נבחרה אישה שחורה מוסלמית לכהן בתפקיד", מבשרת הכותרת ב'גרדיאן' הבריטי. בדיוק באותה מידה ניתן היה לכתוב "בפעם הראשונה נבחרה פעילה אנטישמית מטורפת לכהן בתפקיד". לפחות בהמשך הכתבה ה'גרדיאן' מפרט במי בדיוק מדובר.

צילום מסך: טלגרף
צילום מסך: טלגרף

הנה כמה "פנינים" של מאליה בואטיה, כאמור יושבת הראש החדשה של התאחדות הסטודנטים הבריטית:
1) הגברת בואטיה השתתפה בעבר באירוע לצד לילה חאלד, הטרוריסטית הפלשתינית הידועה בתור חוטפת המטוסים. בואטיה הגנה שם על 'הזכות למאבק מזוין' ויצאה נגד 'התקשורת המיינסטרימית המובלת בידי הציונים'.
2) בואטיה אוהבת לתקוף את 'הציונים'. בעבר כינתה את האוניברסיטה שבה למדה (בירמינגהאם, עם האוכלוסיה היהודית הגדולה שיש שם) בתור 'סוג של מוצב ציוני בהשכלה הגבוהה הבריטית'.
3) ואיך אפשר שלא להזכיר את רגע השיא של בואטיה. זוכרים שאותו גוף (NUS) סירב לגנות את דאעש? אז מי הובילה את ההתנגדות? ניחשתם נכון. הגברת אמרה "אנו מבינים כי גינוי דאעש הפל להיות הצדקה למלחמה ולאיסלאמופוביה". הבנתם? גינוי של רצח מוסלמים בידי מוסלמים הוא איסלאמופוביה".

מה שמדהים בסיפור הזה הוא שבואטיה כל כך קיצונית, עד כדי כך שאפילו ווס סטירינג, חבר פרלמנט מטעם הלייבור ויו"ר ההתאחדות לשעבר, הביע דאגה מבחירתה. סטירינג טען כי הוא "מתקשה לראות כיצד היא וחבריה לארגון יוכלו לטעון בהיגיון שהם מייצגים את דעת המיינסטרים בקרב הסטודנטים הבריטיים". זה קצת מצחיק, כי סטירינג נמצא כעת במפלגה שמובלת בעצמה בידי אנטישמי בזוי, ג'רמי קורבין, שטוען כי חמאס וחיזבאללה הם חברים שלו ולא מוכן להגיד בקול את המילה ישראל.

לצערי, רמת הניתוח הישראלית את מה שקורה באירופה לוקה בחסר, בעיקר בגלל שיש לו הנחות מובנות מראש. רוב המומחים טוענים שהבעיה של אירופה עם ישראל היא ההתנחלויות, ולראיה הם מביאים את ההתנגדות של מנהיגי אירופה ל-BDS. לכל אותם מומחים צריך להגיד: מי שמסכים כבר עכשיו לסימון מוצרים, שלא יתפלא שהסימון הזה יורחב לחרם כללי.

אבל כל הסיפור הזה הוא בכלל חלק ממגמה כוללת שאין לה שום קשר לישראל. אירופה מצויה כעת בשני תהליכים מנוגדים, איסלאמיזציה וחיפוש אחר זהות.
באשר לתהליך הראשון: לאחר מלחמת יום הכיפורים, כפי שמתואר בספר 'אירוערביה' של בת יאור (גיזל ליטמן), החליטו האירופאים להיכנע לאיומי מדינות ערב (חרם הנפט) ולאמץ שתי החלטות מרכזיות.
הראשונה היא העלאת הנושא הפלשתיני לסדר יום (והפסקת שיתוף הפעולה עם ישראל בכל הקשור ליהודה ושומרון).
השנייה היא הצפת היבשת במהגרים ממדינות ערב שימלאו את החסר בשוק העבודה.

מהגרים לאירופה
מהגרים לאירופה

את התוצאות התחלנו לראות בעשור שעבר, עם הפיגועים בתחנת הרכבת במדריד ובמהומות בצרפת. כתוצאה מכך, נאלץ הפוליטיקאי הממוצע מהשמאל להקצין את עמדותיו כדי לזכות בקול המוסלמי, כפי שאנו רואים ברדיפה האובססיבית של נשיא צרפת פרנסואה הולנד את ישראל במועצת הביטחון. כמו בסיפור של NUS, המצב הזה מגיע לכדי אבסורד: חבר במפלגה שמובלת בידי אנטישמי מתנגד לבחירתה של אנטישמית לראשות התאחדות הסטודנטים.

התהליך השני והחיובי הוא החיפוש האירופאי אחר זהות. לאירופאי הממוצע נמאס מהאיחוד האירופי. נמאס לו מפקידים שמקבלים בשבילו החלטות. הוא גם רואה כיצד מנהיגיו מכניסים מיליוני מהגרים או פליטים לארצו, ללא כל סינון או בדיקה והוא כבר מרגיש את האיום. החיפוש הזה מוביל את האירופאי להסתכל על הדוגמה היחידה בעולם של מדינה שנלחמת בטרור ללא מורא – מדינת ישראל.

צילום: Wall in Palestine
צילום: Wall in Palestine

עד עכשיו, מדינת ישראל הרשמית מפספסת את השינוי הזה ומתעקשת להתרגש מהיוזמות המטורפות שמגיעות מהשמאל הקיצוני, ולצערנו גם מהשמאל המתון. רוב היוזמות המדיניות האנטי ישראליות הגיעו ממפלגות השמאל הסוציאליסטיות, אך כאן אצלנו ממשיכים לחפש אשמים, פעם זו המדיניות הישראלית ופעם זו הבנייה בהתנחלויות.
כי אפשר להוציא את היהודי מהגלות, אבל אי אפשר להוציא את הגלות מהיהודי.
מתן אשר

מתן אשר