מאות אנשים ונשים התאספו בשבת האחרונה בבית-הכנסת חב”ד ‘גאולת ישראל’ שבלב תל-אביב, כדי לשמוע את דרשת ‘שבת שובה’ של הרב יוסף גרליצקי, רב מרכז העיר תל אביב-יפו והשליח הראשי של הרבי לתל אביב.

בדרשה הכריז הרב: “חס ושלום להגדיר את העיר תל-אביב כ’עיר הנידחת’, זוהי עיר שגרים בה מאות אלפי יהודים כן-ירבו, שכל אחד מהם הוא קדוש ויקר, מלא מצוות כרימון, בבת-עינו של הקדוש-ברוך-הוא!”

הרב גרליצקי: כולנו רואים את בתי הכנסת בתל-אביב מלאים עד אפס מקום ביום הכיפורים, ועוד נפתחים הרבה אוהלי תפילה ומניינים נוספים – זו הוכחה ברורה שתושבי תל-אביב הם מאמינים בני מאמינים! בהסברה טובה, בדרכי נועם ובאהבת ישראל, אפשר לגרום לכל תושבי העיר להיות שומרי שבת, ‘עם מקדשי שביעי’.

הרב מספר כי בדרך לבית כנסת נתקל ביהודי עם חזות לא דתית, שצעק לחברו: "חתימה טובה" הרב שאל אותו: מי החותם? והיהודי הסתכל לשמים וענה "רק אחד".

הרב גרליצקי קרא לכל תושב בתל-אביב הבונה סוכה בביתו, לפנות לשכניו שלא בנו סוכה ולהזמינם להתארח בסוכתו, לקיים את מצוות החג ולהתאחד יחד בשמחת החג.

צילום ארכיון: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

“בכוחנו לגרום לשינוי הענק לטובה בפני העיר, אין לתאר את מנוחת הנפש ורוממות הרוח שנזכה לה כולנו, כל תושבי העיר מכל המגזרים, כאשר נתאחד כולנו, איש ואיש, משפחה משפחה, סביב קדושת השבת והחג”, אמר הרב.

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.