בערב יום הזיכרון ולקראת יום העצמאות תלינו דגל ישראל על חלון הבית שלנו, בבניין מגורים ברמת השרון. תלינו את הדגל מתוך אהבת המולדת ואהבת המדינה ומתוך מחשבה על כל אותם שנפלו למען הדגל הזה.

כשחזרתי בליל שבת מתפילה בבית הכנסת ראיתי שלט תלוי על דלת הבית שלי: "למען חזית הבניין, אנא הורידו את הדגל מהדירה". בשלט לא כתבו להוריד את דגל ישראל ואפילו לא את הדגל, אלא הדגישו(כפי שניתן לראות בתמונה) במרכאות כפולות "הדגל", ככל הנראה כדי להביע את הסתייגות, להגיד שה"דגל הזה" הוא לא הדגל שלהם. די מסביר למה הוא מפריע להם.

 

 

 

זו לא הפעם הראשונה שדורשים שנוריד את הדגל, כמה ימים אחרי יום העצמאות כבר קיבלנו בקשה מנציג וועד הבית שלנו בשם גורמים ש"לא רוצים להזדהות בשמם" להוריד את דגל ישראל. שאלתי אותו אם זה מסיבות פוליטיות של גורמי שמאל והוא הודה שכן "פגשתי הרבה כאלה שלא אוהבים דגל ישראל לצערי", בנוסף תהיתי האם במקרה של תליית דגל שמתאים לאג'נדה ה"נאורה" גם הייתה התקוממות.

 

כשתלו לי את השלט על דלת הבית שלי, במרחב הפרטי שלי, הרגשתי נורא. מישהו הגיע עד דלת ביתי כדי להודיע לי שדגל ישראל שתליתי מנקר לו את העיניים. לקח לי לפחות חצי שעה להתאושש מההלם שגורמים אנטי ציונים הגיעו עד הדלת שלי. התאוששתי, עשינו קידוש והייתה אחלה שבת, ברוך השם. כל השבת חשבתי איך הגיעו בשמאל הישראלי למצב כזה, זו כבר לא רק שנאת הדת ושנאת דתיים שכבר כמעט התרגלתי פה בעיר הקודש רמת השרון. זו שנאת דגל ישראל, שנאת מדינת ישראל, שנאת הציונות!

קוראי הכתבה בטח לא יתפלאו לשמוע שלפני הבחירות האחרונות היו ברחבי העיר רמת השרון שלטים רבים של מפלגות שמאל קיצוני וביניהם לא מעט שלטים של חד"ש-תע"ל, שתי מפלגות אנטי ציוניות שפועלות נגד קיומה של מדינה יהודית ובעד מדינת כל אזרחיה(לפחות עד שהם יהיו הרוב ויהפכו אותה למדינה אסלאמית). זה לטעמי, בעצם, כל הסיפור- השמאל הקיצוני הנע על הסקלה שבין פוסט ציוני לאנטי ציוני: בז לציונות, בז לדגל ומאמין בכל ליבו במה שקבעו פעם באו"ם: ציונות היא גזענות. השמאל הקיצוני שואף למחוק את הסממנים היהודים מהמדינה, להחליף את הדגל, את ההמנון ואת שם המדינה. אנחנו מאמינים אחרת. אנחנו אוהבים את ישראל.

אשתי, קארין ממן, פרסמה פוסט בפייסבוק על הנושא, הגולשים לא נשארו אדישים: "את גרה בעזה"???

 

הכותב האלמוני לא הותיר שם שנוכל לשוחח על הדברים פנים אל פנים, גם לא טלפון שאוכל לחזור אליו, אז השארנו לו על דלת הבית שלנו פתק בחזרה, שם הסברנו שאין שום חוק שמונע מאיתנו לתלות דגל(כל עוד הוא לא פגום) ושאנחנו מציעים גם לו לתלות דגל ישראל בחלון שלו למען מראה אחיד.
אלדר ממן

אלדר ממן