הנזיפה של ח"כ שרן השכל בנציג הפלסטיני. דיון שגרתי בוועדת הצעירים של הפך למופע יחיד של ח"כ שרן השכל (), לאחר שנציג האשים את ישראל בחקיקה גזענית. חברת הכנסת הצעירה לא נותרה חייבת.

"אתה אומר שהחוק בישראל הוא גזעני", תקפה השכל. "החוק ברשות הפלסטינית קובע שכל מי שימכור אדמה ליהודי דינו מוות. האם זה לא חוק גזעני? החקיקה הגזענית שלכם קיימת כלפי יהודים כבר במשך שנים", הזכירה.

"ישראל זו המדינה היחידה במזרח התיכון שהיא דמוקרטיה, מעניקה זכויות שוות לכל אזרחיה לא משנה אם הם מוסלמים, נוצרים, דרוזים, בדואים, יהודים, או מיעוט אחר. במובן הזה, אני חושבת שזה ברור כשאתה אומר שהבעיה היא בכיבוש אתה צריך להסתכל פנימה. תסתכל על הבעיה האמתית. כשאתה תפסיק להסית לטרור, אלימות ושנאה נגד ישראל, אז נוכל לחיות בדו קיום".

ח"כ שרן השכל בכנס IPU. צילום: IPU
ח"כ שרן השכל בכנס IPU. צילום: IPU

השכל סיכמה ואמרה "כשאתם תהיו מוכנים לשבת למשא ומתן בתנאי של דו קיום אמיתי בלי אלימות ובלי שנאה, אז נוכל לראות עתיד טוב יותר לשני הצדדים".

נזכיר כי השכל נבחרה לאחרונה לכהן בוועד המנהל בוועדת הצעירים של איגוד IPU. איגוד IPU אחד מהארגונים הבין לאומיים הוותיקים ביותר ובעל מעמד של משקיף באו״ם. האיגוד משמש כפורום למפגש ולדיאלוג בין חברי פרלמנטים לשם קידום מטרות של שלום ושיתוף פעולה בין העמים ולקידום הדמוקרטיה הייצוגית. הוא דן באספותיו בעניינים פוליטיים ובבעיות בין-לאומיות שעל סדר-היום בשישה תחומים מרכזיים: שלום וביטחון; פיתוח בר-קיימא; חינוך, מדע ותרבות; נשים בפוליטיקה; זכויות אדם ומשפט הומניטרי; דמוקרטיה ייצוגית.:עוד באותו נושא