יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר, הורה הערב (שלישי) על חקירה פלילית נגד מפלגת 'הליכוד' בגין הטעיית הציבור בסוגיית מטה 'זזים ימינה', שהוצג כמטה א-מפלגתי.

הרקע להחלטה הוא דיון שהתקיים מוקדם יותר היום ועסק בעתירתו של עו"ד שחר בן מאיר – מתמחה בתביעות ייצוגיות – נגד פעילות המטה.

בליכוד הודו כי המטה, בראשות מרדכי בניטה, מהווה חלק ממערך הפעילות של המפלגה, והוא הוקם במטרה להעלות את אחוז ההצבעה למפלגות המחנה הלאומי.

בניטה אמר לאחר העתירה כי "בשונה מהפעילות של הקרן החדשה, 'דרכנו', v15 וארגוני שמאל אחרים, שפועלים להפלת ממשלת הימין באמצעות מקורות כספיים חוץ מפלגתיים, שחלקם נסתרים מעיני הציבור, 'זזים ימינה' היא פעילות גלויה של הליכוד שממומנת על ידי הליכוד".

הוא הוסיף והבהיר כי "התביעה הזו לא תחליש אותנו. אנחנו נגייס אלפים לפעילות זזים ימינה. המתנדבים של זזים ימינה יפשטו על ערי הליכוד וימריצו את אזרחי ללכת ולהצביע. המצב הנוכחי הנו מצב אבסורדי. ערים שמזוהות כערי שמאל כמו תל אביב והרצליה מצביעות באחוזים גבוהים בהרבה בהשוואה לערים שמזוהות עם המחנה הלאומי כמו טבריה, קרית שמונה ואופקים. המחנה הלאומי מאבד מנדטים רבים כי הוא נשאר בבית".
לינור בר-אל

לינור בר-אל