השופט בדימוס פרופ' עודד מודריק, לשעבר סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, עונה לשאלה כיצד ייתכן שבפרשה כה חמורה, החשוד המרכזי, ראש לשכת עורכי הדין לשעבר, עו"ד אפי נוה, שוחרר למעצר בית בכזו מהירות.

לדבריו, "נראה שהשופט התרשם שהסיכונים לסיכולים בהליכי החקירה הם כנראה קטנים. אם מפני שהחקירה מצומצמת וממוקדת בעניינים מסויימים ואם מפני שהאמצעים שננקטו מספיקים כדי למנוע שיבושים. ואולי, אולי חומרת הדברים איננה כל כך גדולה".

בתשובה לשאלת גולש האם האשמת שופט במתן שוחד תשפיע על תיקי עבר בהם פסק, אמר פרופ' מודריק כי "אולי המשרה או התפקיד הושגו בדרך לא בצורה התקינה והראוייה ביותר אבל זה לא אומר שאין לשופט כושר לפסוק". עם זאת, הוא אומר, "זה כן אמור להשליך על המשך התפקוד שלו, אם מינויו בא בעבירה".

על שאלת הפיקוח על הוועדה לבחירת שופטים, אומר מודריק כי "יכול להיות שהתופעה חמורה מאוד, אבל היא קשורה בכך שהבוחרים הם אנשים שיש אליהם נגישות במדינה כזו קטנה אפשר תמיד להגיע אל הגורמים ולקיים איתם אינטראקציה, גם אם היא לא יפה. מערכת האיזונים והריסונים בתוך הוועדה היא הביקורת היא פנימית וגם הציבור והתקשורת מפקח, אבל יכול באמת להיות שהתהליך צריך להיות יותר שקוף".

כולם ב-20

כולם ב-20