המשנה לנשיאת , השופט , פרש היום (ה') מתפקידו. בטקס חגיגי הקריא ג'ובראן את פסק דינו האחרון בעתירת עמותת "". השופט הפורש הסביר כי בשל הצעת חוק שהוגשה בנושא, הוחלט כי ההכרעה בנושא תידחה בחצי שנה.

ג'ובראן. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
ג'ובראן. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

"קיימנו שני דיונים בעל פה, בעתירה הושלמו כל הטיעונים בכתב ומלאכת כתיבת פסק הדין הייתה בעיצומה ואף הייתה על סף הכרעה. ואולם, משהתבשרנו כי ביום 17.7.2017 עברה בקריאה ראשונה בכנסת הצעת חוק לתיקון חוק הפונדקאות, הצעת חוק אשר נוגעת בין השאר להיקף הגישה להסדרי הפונדקאות בישראל, מצאנו כי טרם הגיעה העת להכריע הכרעה סופית בעתירה", אמר ג'ובראן.

בעתירה שהוגשה לפני שנתיים דרשו העותרים לחייב את המדינה לאפשר לזוגות חד מיניים ואף להורים יחידניים לעבור הליכי . הצעת חוק בנושא עברה קריאה ראשונה בכנסת ה-19, אך לא הושלם הליך חקיקתה.

"לאור החשיבות הדמוקרטית בכיבוד מרחב הפעולה של המחוקק, יש לאפשר לכנסת למצות את הליך החקיקה", הוסיף השופט וציין כי הצעת החוק משנה את המצב הקיים, אך לא תיתן מענה מירבי לכלל העותרים.  "ההסדר הקיים כיום אינו עולה בקנה אחד עם עקרון השוויון ועם הערך החוקתי של כבוד האדם ושנעדר בסיס מחקרי מבחינת טובת הילד".

בתוך כך, הערב צפוי להתקיים בירושלים בסימן "דת ולהט"ב". אלפים צפויים לצעוד במצעד שייערך תחת אבטחה כבדה הכוללת שוטרים ובלשים סמויים ומצלמות. החל מהשעה 16:00 צפויים הרחובות המובילים למצעד להיסגר לתנועה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא