שעה בלבד אחרי שיו"ר הוועדה למינוי בכירים השופט בדימוס אליעזר גולדברג טען בראיון רדיו כי ניצב בדימוס אדרי לא עבר בהצלחה את הפוליגרף, הוא חוזר בו ומבהיר: "דברי לא הובנו כהלכה".

לעיתון "הארץ אמר גולדברג: "הייתה אי הבנה בדבריי. ניצב אדרי עבר בהצלחה את בדיקת הפוליגרף בשאלות בהן נשאל. כוונתי הייתה שהוא לא עבר בדיקה על הפגישה שקיים עם עו"ד פישלר".

מוקדם יותר, בראיון ל"כאן", טען גולדברג כי "צ'יקו אדרי לא עבר בשלום את בדיקת הפוליגרף". לדבריו, "היו 2 בעיות: הפגישה עם עו"ד פישלר ודוח מבקר המדינה. אפשר לחלוק על דעתי אבל לא מדובר בהבעת דעה על מה שכתבתי, אלא בהשתלחות שהגיעה לשפל המדרגה. יש לי עניין באדון אדרי? יש לי עניין בניקיון כפיים של משרתי הציבור".

באשר לקולות העולים מן הממשלה לפיהם על הממשלה למנות את אדרי חרף המלצות הוועדה אמר גולדברג: "ממשלה שהקימה את הוועדה לא יכולה להתנות את קבלת ההמלצה או לדחות אותה בהינף יד. צריכה להיות סיבה טובה מאוד כדי לומר: 'אנו לא מוכנים לקבל את המלצת הוועדה'. אני בטוח שאין נימוק כזה".

השר ארדן הגיב: "חוזר ואומר שהוא עבר בשלום את הפוליגרף. ימים יגידו".

השופט בדימוס אליעזר גולדברג. צילום: פלאש 90

 

מוקדם יותר שר החינוך נפתלי בנט התייחס לאפשרות לפיה פסילתו של אדרי בוועדה למינוי בכירים נבעה מטעמים גזעניים. "אם הדברים המיוחסים לשופט אליעזר לגולדברג נכונים", אמר בנט. "הרי שיש פה לא פחות מגזענות עדתית. סימנו על אדרי מטרה: שלחו אותו לפוליגרף כדי שימשוך את מועמדותו, וכשהוא בכל זאת עבר – שלפו את הפגישה עם עורך הדין. זה דבר מחריד, שבכלל לא בסמכות הוועדה", אמר השר בראיון לגל"צ.

בנט הוסיף כי "עם כל הכבוד לגולדברג, זה לא תפקידו לתת לנו אומדן מה הוא חושב על ההתאמה של אדרי למפכ"ל. הוא הוסמך לדבר אחד – לבדוק טוהר מידות".

לדבריו, יש לבטל את הוועדה. "האם השופט גולדברג מבין יותר טוב מכל המדינה בענייני מוסר? אני חלוק על זה. אנחנו מציבים רף של מלאך טהור. מה זה בלי רבב? כולנו עם רבב. כל עוד אנחנו נחפש אנשים שמעולם לא שגו ולא עשו טעות בשיקול דעת, נקבל אנשים בינוניים ואפרוריים שחוששים לקבל החלטות".

השר לביטחון פנים גלעד ארדן. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי