השופט אייל אברהמי, נשיא בית הדין האזורי לעבודה בירושלי,ם מתח ביקורת על כתב התביעה שהגישה שירה רבן, העובדת לשעבר בבית ראש הממשלה, נגד רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו. בדיון שהתקיים היום (רביעי) אמר השופט כי "כתב התביעה נועד לאוזניים אחרות ולא רק להליך הזה". כך דיווח אמרי סדן ב"וואלה".

עוד אמר אברהמי בבית המשפט כי "ישנם הרבה דברים שאינם רלוונטיים להליך" בכתב התביעה, ואמר כי אין זה מעניינו כיצד דיברה רעיית ראש הממשלה לעובדים אחרים: "לא מעניין אותי רעשי הרקע בקומה הזו, מעניין אותי מה קורה עם התובעת הזו. לא אכפת לי מה קרה בקומה העליונה, מעניין אותי מה קרה עם התובעת".

רעיית רה"מ, הגב' שרה נתניהו. צילום: פלאש 90
רעיית רה"מ, הגב' שרה נתניהו. צילום: פלאש 90

עוד אמר השופט כי "לעובדים במעון יש חופש בחירה. הם יכלו לעזוב". בפתח הדיון הבהיר אברהמי כי "התיק יתנהל בזירה המשפטית. מה שבחוץ לא רלוונטי". פרקליטה של העובדת לשעבר, עו"ד אורן גרוס, כי מטרת כתב התביעה היא "להראות את הלך הרוח במעון ראש הממשלה". "הלך הרוח לא מעניין אותי", השיב נשיא בית הדין, "משהו נאמר לעובד אחר ולא לתובעת זה לא רלוונטי".

אברהמי תקף את השימוש במונח "שפחה" בתוך כתב התביעה. לפי פרסום ב-ynet, נזף השופט בגרוס ואמר:  "זה לא מעניין אותי. לא ארשה זאת בהליך המשפטי". "השתמשנו בתיאור שפחה כי כשצועקים על עובדת ומשפילים אותה, כמו בשנות השלושים, וצועקים עליה שהיא נמוכה – היא שפחה. כתב התביעה מתאר את מה שעברה העובדת", אמר גרוס.

עוד דווח ב-ynet fh עורך הדין מטעם ההגנה יוסי כהן אמר: "בכתב התביעה מעלה התובעת טענות סרק כוזבות ומכוערות נגד הנתבעת, תוך פגיעה אנושה בפרטיות הנתבעים ועובדי המעון שאינם נתבעים, וצדדים שלישיים שכלל אינם קשורים לתביעה".

כזכור רבן שעבדה כחודש במעון רה"מ, הגישה בחודש שעבר תלונה ותביעה אזרחית על סך 225 אלף שקלים נגד רעיית רה"מ, בטענה שגב' נתניהו ניסתה להכותה והציבה לה תנאי עבודה נוקשים. בסביבת נתניהו השיבו אז כי מדובר בטענות סרק מופרכות.
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20