הנשיא דונלד טראמפ. צילום: רויטרס
הנשיא דונלד טראמפ. צילום: רויטרס

"אנחנו מקבלים בברכה חמה את ההחלטה ההיסטוריה של ארצות הברית להכיר בירושלים כבירתה של מדינת ישראל". כך אומר ד"ר יורגן בולר, נשיא השגרירות הנוצרית הבינלאומית בירושלים, הארגון הנוצרי ציוני הגדול בעולם, בעקבות הכרזתו של הנשיא דונלד טראמפ, על הכרה בירושלים כבירת ישראל. "המהלך הזה, שהיה צריך להתבצע זה מכבר, הוא חלק מליבת הזהות הלאומית וההיסטורית של העם היהודי".

עוד אומר בולר: "לירושלים יש חשיבות היסטורית ודתית עצומה עבור מיליארדים ברחבי העולם, וכנוצרים אנחנו מכירים בקשר ההיסטורי והרוחני של היהודים לעיר. במשך שבעה עשורים, העיר הייתה בירתה של מדינת ישראל, דבר שביטא את מרכזיותה של העיר ללאומיות היהודית. בכל אותה תקופה, ישראל הוכיחה את עצמה כמי שמגנה על המקומות הקדושים בעיר. אנחנו שותפים לשמחת העם היהודי על כך שעירו האהובה זוכה סוף סוף להכרה הראויה לה. זה גם יום של שמחה עבורנו, כארגון שעומד בחזית הפעילות הנוצרית להשיג את ההכרה הבינלאומית בירושלים כבירתה של ישראל. אנחנו מקווים כעת שמדינות נוספות יצטרפו למהלך האמיץ של הנשיא טראמפ ויעבירו את השגרירויות לעיר המקסימה הזאת".

יש לציין כי בחודש מאי האחרון יזמה השגרירות הנוצרית הבינלאומית פנייה לנשיא טראמפ, שבו ביקשה ממנו לעמוד בהתחייבותו להכיר בירושלים כבירה ולהעביר לעיר את השגרירות. על העצומה חתמו 60 מנהיגים נוצרים, המייצגים עשרות מיליוני אמריקאים.