תנועת הרכבות החלה לשוב לסדרה לאחר שנמצאו עובדים שיחליפו את הפקדים החולים. בהנהלה מביעים חשש לשיבוש אפשרי בשעות הצהריים כתוצאה מאיוש המחליפים בתקנים.

כזכור, החל מהשעה 8 בבוקר (שישי) הופסקה תנועת הרכבות ברחבי הארץ. בהנהלה האשימו את ועד העובדים שמצידו מבהיר כי לא מדובר בצעד מאורגן של עיצומים.

בהסתדרות מיהרו אז להודיע כי הנהלה הרכבת תשיב במהרה את תנועת הרכבות לסדרה. יו״ר ההסתדרות ארנון בר דוד, הורה הבוקר לוועד העובדים לאתר באופן מידי עובדים שיגיעו למלא את תפקידם וכך היה. בהנהלה קראו להסתדרות "לרסן" את יו"ר ועד העובדים גילה אדרעי.

העובדים טוענים: "ההנהלה לא בוחלת ומשניאה את העובדים על הציבור"

8 פקדים, מנהלי תנועה בפיקוד הארצי, הודיעו הבוקר על מחלה. ברכבת הסבירו כי הם אינם מצליחים לגייס כוננים ועל כן מסיבות בטיחותיות נאלצו לעצור את פעילות הרכבת עד להודעה חדשה.

האצבע המאשימה הופנתה לוועד עובדי הרכבת. בועז הירש, סמנכ"ל נוסעים, אמר: "לצערנו למרות הודעת ההסתדרות עלה פסקת הפגיעה בנוסעים ממשיך ועד העובדים בראשות גילה אדרעי להשתמש בשיטות פראיות ובלתי חוקיות".

יו"ר ועד עובדי הרכבת גילה אדרעי. צילום: פלאש 90

 

עוד הוסיף הירש: "אנחנו קוראים לגילה אדרעי להתעשת, להפסיק לפעול בשיטות חשוכות ובלתי חוקיות, ולהפסיק את הפגיעה החמורה בנוסעים ובעיקר בחיילים העושים את דרכם הביתה".

בוועד הבהירו כי בניגוד לטענות ההנהלה, לא ניתנה כלל הנחייה לעובדים להשבית את הפעילות ומדובר בעובדים שחולים מספר ימים והוועד מחפש להם מחליפים.

"מדובר במהומה רבה על לא מהומה ובהנהלה שלא בוחלת בכלום כדי לפגוע בעובדיה ולעשות כל מאמץ לרבות הפצת נתוני שקר והכפשות שווא כדי לנסות להשניא את עובדיה שלה, על הציבור", נמסר.:עוד באותו נושא