בשב"כ הותירו היום (שישי) לפרסום כי במהלך חודש יולי נעצרו בפעילות משותפת של הארגון שני אחים אזרחי , בני 20 ו- 25 מאום אל-פאחם, בחשד לתמיכה בארגון הטרור 'המדינה האיסלאמית' (). כתבי אישום נגד השניים הוגשו הבוקר לביהמ"ש המחוזי בחיפה.

אחים מאום אל פאחם החשודים בתמיכה בדאעש. מימין: מחמוד ונעים צילום: תקשורת שב"כ
אחים מאום אל-פאחם החשודים בתמיכה בדאעש. מימין: מחמוד ונעים עבכ אלכרים קאסם ג'בארין. צילום: תקשורת שב"כ

מטעם דוברות שב"כ נמסר כי במהלך חיפוש בביתם של השניים, מחמוד עבד אלכרים קאסם ג'בארין בן ה- 25, ונעים עבד אלכרים קאסם ג'בארין, בן ה- 20 אותר על גג הבית רובה מאולתר מסוג קרל גוסטב.

מספר רב של תמונות אשר נתפסו ברשותם, חיזקו את החשדות כי השניים תומכים ברעיונות ובאידיאולוגיה של ארגון המדינה האיסלאמית. במסגרת החקירה התקבל מידע לפיו מחמוד המואשם בעבירה של מגע עם סוכן חוץ, התכוון לצאת מהארץ, על מנת להצטרף לארגון הטרור בסוריה.

נשק שנתפס בביתם של תומכי דאעש באום אל פאחם. צילום: תקשורת שב"כ
הנשק שנתפס. צילום: תקשורת שב"כ

לצורך זה עמד החשוד בקשר עם פעיל המדינה האיסלאמית בסוריה גם הוא תושב לשעבר, שהצטרף ללחימה בשנת 2014, והיה גם אמור לסייע לו ביציאה למדינת האויב.

עוד עולה מפרטי החקירה כי גם האח הקטן נעים המואשם בהחזקת נשק, נשבע אמונים לראש ארגון המדינה האיסלאמית, "אבו בכר אלבגדדי", ובכך ראה עצמו כפעיל בארגון המדינה האיסלאמית.

מטעם שב"כ נמסר: "שירות הביטחון הכללי רואה בישראלים תומכי ארגון המדינה האיסלאמית, לא כל שכן באלו המקיימים מגעים עם פעילי הארגון ויוצאים ללחימה בשורותיו, כאיום ביטחוני חמור. לפיכך, שירות הביטחון הכללי ימשיך במעקב אחר החשודים, וינקוט באמצעי האכיפה הנדרשים במטרה למנוע את הפצת משנתו של ארגון המדינה האיסלאמית בישראל, כמו גם את יציאתם של ישראלים ללחימה בשורות הארגון".

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.