הותר לפרסום כי השירות הביטחון הכללי בשיתוף צה”ל ומשטרת ישראל חשפו תשתית רחבה ומאורגנת של פעילי ארגון הטרור החזית העממית (חז”ע) אשר ביצעה את פיגוע המטען במעיין דני, בו נרצחה רנה שנרב ז”ל ונפצעו אחיה ואביה. החקירה חשפה כי התשתית ביצעה פיגועי ירי נוספים ותכננה לבצע פיגועים משמעותיים נוספים בתקופה הקרובה.

במסגרת הפעילות נעצרו ונחקרו ע”י שב”כ כ-50 פעילים בהם גם בכירי מפקדת החז״ע ביהודה ושומרון, ונתפסו אמצעי לחימה רבים שהיו ברשות הפעילים והוסגרו כתוצאה מהחקירות בשב”כ.

במסגרת החקירה בשב”כ של חברי התשתית אשר ביצעה את הפיגוע, נחשף מיקום נשקים ואמצעי לחימה, ומעורבותם של פעילי טרור נוספים הנמנים על תשתית החז”ע אשר נעצרו בפעילות משותפת של השב״כ, הימ״מ וצה״ל והועברו לחקירה.

חברי החוליה אשר ביצעו את הפיגוע במעיין הם סאמר ערביד, תושב רמאללה, יזן מגאמס, תושב הכפר ביר זית, בן 24 וקסאם שיבלי, תושב הכפר כובר, בן 25.

במסגרת חקירות השב”כ של העצורים בפרשייה, התקבל מידע שהוביל לאיתור ותפיסה של אמצעי לחימה רבים וקטלניים אשר שייכים לתשתית הטרור של החז”ע ביניהם: רובי M-16, רובי קלאצ’ניקוב, רובה גליל, רובה קארבין, מיני עוזי מאולתר, אקדחים, משתיק קול, חומרי דשן רבים המשמשים לבניית מטענים, נפצים, כדוריות ברזל למטען, ותחמושת מכל הסוגים. עוד אותרו מכשירי קשר, כוונות טלסקופיות וסוללה ניידת להפעלת מטענים.

חלק גדול אמצעי הלחימה נתפסו בפעילות משותפת עם צה”ל ומשטרת ישראל, בין היתר, בדירת קרובת משפחתו של סאמר ערביד. כמו כן, בוצעו חיפושים במשרד אשר שימש את פעילי ארגון החזית העממית ברמאללה ונאסף מודיעין רב שהצביע על פעילות הארגון בשנים האחרונות. אותרו חומרים רבים של פעילות הארגון בגזרת רמאללה.

במסגרת חקירת השב”כ של חברי החולייה שביצעה את הפיגוע במעיין דני, מסרו המעורבים פרטים נוספים לגבי אופן הכנת הפיגוע וביצועו.

הוגשו כתבי אישום חמורים נגד מספר גדול של חברי התשתית. כתבי אישום נוספים יוגשו בהמשך.

בכיר בשב”כ מסרו כי: “הפענוח המודעיני והחקירה המאומצת סיכלו פיגועים בטווח הזמן המיידי. ללא הגעה מהירה לחוליות בשטח, הפיגועים אשר תכננה התשתית היו יוצאים לפועל והיו גובים חיי אדם רבים. חקירת השב”כ חשפה את המסוכנות הממשית והמיידית שהייתה מפעילות ארגון החזית העממית, כמו גם את הסיכון הביטחוני מפעילות החז”ע הארגונית המובילה לפעילות צבאית בשטח. כמות האמל”ח הגדולה שנתפסה והמידע שהתקבל בחקירות השב”כ של חברי התשתית ממחישים את מסוכנות התשתית ואת רמת המוכנות הגבוהה להוצאה של פיגועים חמורים נוספים בתקופה הקרובה, שנמנעו הודות לפעילות הסיכול.”


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.