ראש הסגל של ראש הממשלה, יואב הורוביץ, יצא אמש (ש') לוושינגטון על מנת להמשיך בשיחות מול הלבן סביב בסוגיית הבנייה ביהודה שומרון. אל הורביץ הצטרפו היועץ המדיני יונתן שכטר ומשפטנים ממשרד ראש הממשלה. בשיחות על סדר היום גם הבטחת רה"מ להקים ישוב חדש למפוני עמונה. כך פורסם היום ב"ערוץ 7".

בנימין נתניהו ג'ייסון גרינבלט לע"מ
בנימין נתניהו וג'ייסון גרינבלט. צילום: לע"מ

הורוביץ ושאר חברי המשלחת צפויים להיפגש עם השליח האמריקאי למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט ועם בכירים נוספים בבית הלבן על מנת להמשיך במגעים שהחלו בשבוע שעבר בירושלים.

נתניהו וגרינבלט נפגשו בשבוע שעבר בעת ביקורו של גרינבלט בישראל המבקר בישראל. בהודעה משותפת שהוציאו הצדדים בתום פגישתם השנייה כי הושגה התקדמות בדיון על הבנייה הישראלית בהתנחלויות, זאת בעקבות ההסכם בין נתניהו וטראמפ בחודש שעבר, לעבוד על גישה לסוגיה אשר תשקף את תפישת שני הצדדים. נמסר כי הדיונים בסוגיה יימשכו בין "הבית הלבן" ו"משרד ראש הממשלה".

במסגרת ביקורו נפגש גרינבלט גם עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן ועם ראש מועצת אפרת עודד רביבי. זו הייתה הפעם הראשונה בה התקיימה פגישה רשמית של נציג הממשל האמריקני בדרג בכיר עם ראשי ההתיישבות. דגן מזר אז כי הפגישה התקיימה ברוח טובה ואמר כי, "גרינבלט היה קשוב והשיחה הייתה מעניינת ונעימה. התרשמתי כי גרינבלט הוא מנהיג ואדם חושב וחכם זו תחילתו של קשר, אני מעריך שנמשיך להיות בקשר גם בהמשך".

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20