הרשות הפלסטינית בראשות אבו מאזן תעניק קצבה חודשית למשפחתו של פאדי אלקנבר, ערבי הנושא תעודת זהות כחולה שרצח 4 חיילים בפיגוע בארמון הנציב לפני כשבועיים. כך פורסם במכון המחקר "מבט לתקשורת הפלסטינית". כזכור, המחבל פאדי אלקנבר רצח את הצוערים ארז אורבך, שירה צור, שיר חג'אג' ויעל יקותיאל הי"ד.

רגע הדריסה בפיגוע בארמון הנציב בירושלים

אמש פירסמה סוכנות הידיעות AP כי ממשל אובמה היוצא העניק 221 מיליון דולר לרשות הפלסטינית רגע לפני סיום הקדנציה. לטענתם, הכסף שהרשות הפלסטינית מקבלת לא מנותב לפעילות טרור, אלא לפיתוח תשתיות אזרחיות, כבישים, חינוך ושירותים הומניטריים לתושבים ערבים המתגוררים ביו"ש וברצועת עזה.

הרשות הפלסטינית תשלח קצבה חודשית בסך 2,900 למשפחתו של המחבל. בנוסף, המשפחה תקבל מענק חד פעמי בסך 6,000 ש"ח.

ארז אורבך הי"ד
ארז אורבך הי"ד

העיתון הרשמי של הרשות הפלסטינית כינה את הרצח "אירוע דריסה". לדבריהם, המחבל "נהרג למען אללה". חוקרי מכון "מבט לתקשורת הפלסטינית" רואים בחריפות את תגובת הרשות הפלסטינית. "באמצעות הגדרת המחבל הרוצח כשאהיד הרש"פ אומרת לבני עמה כי רצח הישראלים נחשב למעשה חיובי מבחינה אסלאמית", אומרים במכון.

שתיקת הכבשים של אבו מאזן

מחמוד עבאס (אבו מאזן), יו"ר הרשות הפלסטינית, נמנע מלהגיב לפיגוע ולגנות את הרצח.

ההתנחלויות יעופו.  אבו מאזן. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן). הרש"פ מקבלת כסף אמריקאי ומעבירה קצבאות למשפחות מחבלים. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מנגד, אבו מאזן גינה פיגועי טרור מוסלמים שהתרחשו ברחבי אירופה. ב"מבט לתקשורת הפלסטינית" אומרים כי שתיקתו של אבו מאזן לפיגועים נגד יהודים בישראל ביחס לגינוי אקטיבי לטרור מוסלמי ברחבי אירופה משדרת לציבור הערבי בישראל כי פיגועים נגד יהודים הם דבר לגיטימי. "כאשר עבאס מגנה באופן אקטיבי ותקיף פיגועי טרור בכל מקום אחר בעולם, ובה בעת מסרב לגנות פיגועי טרור של פלסטינים נגד ישראלים, הוא מעביר לעמו מסר כי הוא אינו מגנה ולא רואה רצח ישראלים כטרור", אמרו חוקרי המכון.

כמו כן, בנובמבר 2015 אבו מאזן כינה את גל הפיגועים שהתרחש כנגד יהודים  כ"התקוממות עממית בדרכי שלום".

 

אלעד שור

אלעד שור