לימודים הם חלק בלתי נפרד מחיינו. בכל שלב בחיים שלנו, אנחנו נמצאים בלמידה. חלק מהלמידה שלנו היא כלל לא מודעת והיא נובעת מאירועים שקורים לנו ומהתגובה שלנו אליהם. בכל פעם שאנחנו חווים חוויה חדשה, אנחנו לומדים ממנה, וגם לומדים על עצמנו.

החלק השני של הלמידה שלנו, היא למידה מקצועית שנובעת מרצון מודע ללמוד משהו חדש כדי שנוכל ליישם אותו ובסופו של דבר לתרגם אותה לכסף. כדי לעשות את זה, אנחנו נוהגים לחפש תואר או קורסים מומלצים שיתאימו למה שאנחנו אוהבים.

ריכזתי עבורכם כמה מהטעויות הנפוצות ביותר שאנשים עושים כשהם נרשמים ללימודים ואת כל הדרכים להימנע מהן:

ממהרים להירשם לקורס פסיכומטרי

הטעות – אנחנו נוהגים לחשוב, שבלי פסיכומטרי לא נתקבל ללימודים. עוד כשאנחנו מגיעים לכנס משתחררים, אנחנו ממהרים לדוכנים של חברות המציעות לימודי פסיכומטרי, מבלי לדעת בכלל מה אנחנו רוצים ללמוד. סתם שיהיה. בדיעבד, ברוב המקרים אנחנו למדים שכלל לא היינו זקוקים לפסיכומטרי מלכתחילה ובזבזנו נתח נכבד מכספי הפיקדון לחינם.  

הפתרון – אני חושבת שלימודי פסיכומטרי זה מצוין. הם מהווים גירוי מעולה למוח ומאתגרים אותו לשפר יכולות חשובות למשל את הזיכרון, היכולות האנליטיות ואף שיפור יכולות השפה. בעיקר שאנחנו מגיעים אחרי שנתיים או שלוש בצבא ואנחנו לרוב לא זוכרים איך לשבת בכיתת לימוד. יחד עם זאת, לפני שאתם מחליטים להירשם ללימודים פסיכומטרי, עצרו רגע. האם אתם יודעים מה אתם רוצים ללמוד ולהתמקצע? בררו האם הלימודים שבחרתם מצריכים פסיכומטרי או שמא אלו לימודים ללא פסיכומטרי, כמו קורסים מקצועיים.

*לרשימת קורסים מקצועיים בהייטק ללא פסיכומטרי עם התחייבות לעבודה מטעם מכללת האקריו לחץ כאן>

נרשמים ללימודים שההורים בוחרים

הטעות – ההורים שלנו שדואגים לנו כל החיים שלא יחסר לנו דבר, לעיתים רבות בטוחים שהם יודעים יותר טוב מאתנו מה טוב יותר עבורנו.

כמובן שהכל נעשה מכוונה טובה ומרצון לעזור ובהרבה מהמקרים, הם מאוד רוצים שנגשים את החלומות האבודים שלהם בטח יצא לכם לשמוע על החבר שהולך ללמוד רפואה כי אבא שלו רופא.

או על ההוא שלומד תיווך כדי להמשיך לעבוד בעסק המשפחתי. זה נהדר, בתנאי שזה מה שהם רצו גם. השאלה שנשאלת היא האם באמת זה מה שהם רוצים. ברוב המקרים, התשובה היא לא.

בשלב מאוחר יותר בחיים, הרופא והמתווך מהדוגמאות שלנו, יבינו שהם הגשימו חלומות של אחרים ולא את החלומות הפרטיים שלהם. הם גם אותם אנשים שירוצו להירשם לפסיכומטרי, מלבי לברר על אלטרנטיבות שמתאימות להם יותר, או על משהו יותר רלוונטי עבורם, כמו לימודים בלי פסיכומטרי.

הפתרון – ללכת עם הלב. הרבה פעמים (ברוב המקרים), הוא מאותת לנו מה הוא באמת רוצה. תקשיבו לו. נכון, לא תמיד מה שהלב רוצה הוא הדבר הכי פרקטי. הרי הלב של כולנו היה רוצה להיזרק על איזה חוף כל השנה ולא לעבוד. אבל אנחנו ורק אנחנו יודעים מה ההחלטה הכי טובה עבורנו. זו שנהיה שלמים איתה לתווך הארוך. שגם אם נעשה טעות, לפחות היא שלנו ולא של מישהו אחר.  
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20