משלחת הח"כים הערבים לאיחוד האירופי. צילוםף דוברות הרשימה המשותפת
משלחת הח"כים הערבים לאיחוד האירופי. צילום: דוברות

משלחת של סיעת "הרשימה המשותפת" פנתה לאיחוד האירופי בדרישה לעצור את חקיקת נציגי המשלחת הגיעו הבוקר (ב') לבריסל לסדרת מפגשים פוליטיים במטה . +

מדובר בפעילות פוליטית חסרת תקדים בהיקפה של נציגי האוכלוסייה הערבית בישראל בזירה הבינלאומית שמטרתה להתערב בחקיקה של הכנסת.

ממפלגת הרשימה המשותפת נמסר כי "גודל והרכב המשלחת וכן הדרג הבכיר של הפגישות הם ללא תקדים בנסיון הנציגות הנבחרת של המיעוט הערבי בישראל לפנות לגורמים בינלאומיים כדי לבלום את החקיקה הגזענית והאנטי-דמוקרטית בכנסת, ואת מדיניות הממשלה נגד הציבור הערבי".

המשלחת הצהירה כי בכוונתה לדרוש מהאיחוד האירופי "להתערב כדי לעצור את חקיקת חוק הלאום, וכדי שמממשלת ישראל תשנה את מדיניות ההפליה הגזענית כלפי הציבור הערבי, ובמיוחד בסוגיית הריסת הבתים והמסע נגד האזרחים הערבים בנגב". עוד נמסר כי "המשלחת גם תזהיר מפני רעיונות הטרנספר נגד תושבי המשולש".

בפגישות משתתפים ח"כ ד"ר , יו"ר הוועד ליחסים בינלאומיים, ח"כ מסעוד ג'נאים, ח"כ ג׳מאל זחאלקה, וח"כ עאידה תומא-סלימאן, וכן ג'עפר פרח, מנהל מרכז מוסאוא. במהלך השבוע תיפגש המשלחת עם נציגים בכירים באיחוד האירופי, נציגי הסיעות השונות בפרלמנט, וכן במשרדי החוץ של בלגיה וצרפת. חברי המשלחת ייפגשו גם עם מזכ״ל ארגון ה- במטה הארגון בפריס.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.