גורמי רפואה ברשות מזהירים מפני מחסור חמור במכונות הנשמה לטיפול בחולי קורונה.
הבוקר הודיע השר הפלסטיני לעניינים אזרחיים, כי על פי הנחייתם של אבו מאזן וראש ממשלת הרשות, מתקיים מאמץ שקט ברחבי העולם לרכוש ערכות לבדיקת קורונה, אך נראה, כי עיקר הבעיה איתה מתמודדים כעת גורמי רפואה ברשות הפלסטינית היא המחסור במכונות הנשמה, מחסור שפוקד את כל מדינות העולם.

אבו מאזן. צילום: רויטרס

הבוקר הודיע ראש ממשלת הרשות, כי סין תשלח ביום הקרובים מכונות הנשמה לרשות הפלסטינית. הדברים באים לאחר שראש איגוד הרופאים ברשות, דר’ שוקי צבחה, אמר לתקשורת, כי המחסור בציוד הנשמה הוא אחת הבעיות החמורות איתן מתמודדת הרשות. לדבריו, “רק 120 מכשירים זמינים לשירות מערכת הבריאות הפלסטינית”.
ממקורות שונים עולה, כי בבתי החולים הממשלתיים קיימים 100 מכשירים ומספר דומה קיים בבתי חולים פרטיים כעת פועלת הרשות לרכוש לפחות עוד 100 מכשירי הנשמה.
ברצועת עזה ישנם פחות מ 100 מכשירי הנשמה, מהם 20 לילדים ורק 15 – 20 מכשירים תקינים עומדים לטובת הנשמת מבוגרים. נציג ארגון הבריאות העולמי ברצועה אמר לפני ימים אחדים, כי הרצועה זקוקה ל 100 מכשירים מיידית.

דובר מערכת הבריאות ברצועה קורא למדינות העולם לגייס סך של 23 מיליון דולר כתקציב חירום לרכישת מכונות הנשמה וציוד רפואי.
לסוכנות הידיעות הישראלית TPS נודע, כי משרד הבריאות בישראל העביר מכשירי הנשמה לבתי חולים במזרח ירושלים, “מקאצד” וסנט ג’וזף הצרפתי.
“קיים קשר ישיר יומיומי עם משרד הבריאות בישראל למאבק בקורונה”, אומר גורם ב”מקאצד”. לדבריו, מטה הקורונה סיפק מספר מכשירי הנשמה וכעת פועלות 25 מכונות הנשמה בבתי החולים במזרח העיר, המשרתים פלסטינים מהאזור כולו.
“המחסור הגלובלי במכונות כאלו הוא אתגר משמעותי ביותר וקיים מרוץ אחרי פתרונות ופיתוחים טכנולוגיים”, אמר.
עוד נודע, כי ביה”ח “אוגוסטה ויקטוריה” על הר הצופים, שאיננו מטפל לפי שעה בחולי קורונה, הועמד בכוננות לקראת אפשרות כזו.

ברוך ידיד TPS

ברוך ידיד TPS


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.