העימות בין ח”כ  ליו”ר המפלגה עולה מדרגה. בתחילת השבוע מרגלית תקף את הרצוג בראיון לגל”צ. לטענת מרגלית, הרצוג לא מייצג אופוזיציה ראויה לשלטון המכהן. לטענת מרגלית, השלטון “גונב את המדינה” והרצוג משמש בתור “קואליציה בהמתנה” במקום לגבש אופוזיציה לוחמת. הרצוג לא נשאר חייב, ואמר: “חבל ומצער שחבר הכנסת מרגלית לא יודע לפרגן למפלגתנו ולסיעתו ויורה בתוך הנגמ”ש”.

מרגלית800
אראל מרגלית. טוען שגונבים לו את המדינה.

הבוקר (ו’) חילופי הדברים בין יו”ר האופוזיציה לחברו לסיעה העלו את הרף. בראיון ליוסי ורטר מ”הארץ” מרגלית המשיך להשתלח בהרצוג. “יש לבוז’י יתרון, שאנשים לא אגרסיביים כלפיו. למעט אני או שלי יחימוביץ’ פה ושם. זה כמו להרביץ למים. כוחו בחולשתו ובנחמדותו. אבל הוא לא ימשיך, כי הוא הוכיח שאינו מסוגל להיות מנהיג לאומי”, אמר מרגלית.

כשהמראיין ניסה לרכך את מרגלית וציין שהוא והרצוג היו בעלי ברית בבחירות האחרונות, מרגלית השיב: “היתה לי הערכה כלפיו, חשבתי שהוא יצליח, שאפשר יהיה לעבוד יחד, קיוויתי שהוא יזיז את המחנה קדימה. אבל הוא לא מזיז דבר, הוא רק קובר את המחנה”.

מגנה בתוקף. יצחק הרצוג. צילום: פלאש90
. “ניפגש בבחירות”. צילום: פלאש90

בדומה לתחילת השבוע, גם הפעם יו”ר האופוזיציה הגיב בחריפות. “אראל מרגלית הפך את עצמו למונית הכסף של הפוליטיקה הישראלית המעמיסה נוסעים ללא כיוון וללא דרך, כשהוא מציע לחברה הישראלית דרך חדשה של בריונות, אלימות מילולית, התנשאות וזלזול בכל מי שלא עובד למענו בכסף רב. תנמיך את הזמבורה, תפעיל מונה, וניפגש בבחירות”.

 

אין זו הפעם הראשונה בה מנהיג מהשמאל הפוליטי סובל מהתנכלויות פנימיות בתוך מפלגתו. מקום המדינה ועד ימינו אירעו סכסוכים רבים במחנה השמאל במסגרת המאבק על הנהגת המחנה, מהמפורסמים שבהם, היה העימות בין ושמעון פרס ז”ל. בשנות ה-70 רבין כינה את פרס “חתרן בלתי נלאה”, מטבע לשון שחדר עמוק לתודעה הציבורית מאז ועד היום.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.