נתניהו מפריח בלונים באוויר? כך טוען הבוקר (ב') יו"ר בראיון לאפי אטינגר בגלי צה"ל, לאחר הודעת נתניהו לפיה הוא שומר את משרד החוץ עבור הרצוג. "הוא רואה שבנט ושקד אומרים לו את האמת בפרצוף בגלל שהם שומרים על חופשיות התקשורת, אז הוא מפריח בלונים באוויר. לא רק שאין לו מה להציע, נתניהו בהיסטריה", תקף הרצוג.

הרצוג התייחס למגעים האינטסיביים שהתקיימו בינו ובין נתניהו לפני כחודשיים ואמר כי המו"מ עסק בהזדמנות חד-פעמית קיימת, "אבל נתניהו בחר בנפתלי בנט והלך למקום אחר. עשיתי את המהלך מתוך הזדמנות נדירה שהייתה, עכשיו נתניהו סגר את הדלת והלך למקום אחר לגמרי".

אחרי שאטינגר לחץ עליו, קבע הרצוג כי "נתניהו צריך ללכת הביתה, חד וחלק", והוסיף כי הוא "לא נכנס לממשלה".

הרצוג סיפר על הלילה הסוער שעבר על מפלגתו אמש ואמר כי הוא אינו מוכן לתת יד לאלימות, לדבריו, מצד יריביו. "אנשים רוצים שמפלגה דמוקרטית תתנהל כמו מפלגה דמוקרטית, כלומר שיתנהל ויכוח כמו שצריך. ברגע שמתנהלים כמו 'לה פמיליה', אני אעקור את זה מהשורש. זה מה שנמאס אתמול לחברים ולכן קיבלתי גיבוי", תקף הרצוג את יריביו מבית – אראל מרגלית, שלי יחימוביץ' ועמיר פרץ.

יו"ר המחנה הציוני התייחס גם לביקורת על התנהלותו לפני ועידת המפלגה שהתקיימה אמש ואמר כי "אם הייתי עושה בחירות מיד, כמו נתניהו, היו אומרים שעשיתי מחטף. התחייבנו שאם יהיו בחירות כלליות לכנסת, נלך לפריימריז".

יו"ר האופוזיציה התייחס גם להתארגנותם של יעלון ויאיר לפיד לקראת הבחירות הבאות ולמספרים הנמוכים שמקבלת מפלגת בראשותו בסקרים: "בוא נראה את כולם", אמר הרצוג, "כולם נורא גיבורים. סקרים של רגע, אין בהם יתרון לשום דבר, הם מבטאים אווירה. עובדה שאנחנו המפלגה השנייה בגודלה בכנסת. עובדה שאנחנו התשתית הנכונה לשלוח את נתניהו הביתה. אף אחד לא יהיה מוכן להצטרף למפלגה שמתנהלת כמו ג'ונגל. היא תתנהל כמו מפלגה שיש בה דיון, אבל לא אלימות".

"התנאים לממשלת אחדות בשלו"

דיון הפטריוטים בנושא הכניסה האפשרית של הרצוג לקואליציה

דיון הפטריוטים בנושא: קלמן ליבסקינד פותח את הדיון "התנאים לממשלת אחדות בשלו. מצד אחד הרצוג קיבל עוד שנה, נתניהו לא יסגור לחודשיים אלא לשנה. מצד שני, בנט ושאלו עלו לו עד פה. הרצוג כתנאי להצטרף לממשלה בזמנו אמר להוציא את הבית היהודי מהממשלה. הרצוג מקלל את נתניהו אבל זה לא אישי".

עירית לינור אומרת "גיליתי שבנט שונא את ביבי יותר ממה שהוא שונא את הרצוג ולהיפך".

הני זובידה אומר "אני לא חושב שהוא יכול להכנס לקואליציה. הוא הצליח להעביר בוועידה אבל ללכת עם עשרה אנשים פנימה, זו התאבדות".

בני רבינוביץ' אומר שההצטרפות לקואליציה בלתי נמנעת "אם תסתכלו על כל הפאזל הזה, הכל מתחבר יחד. אין ספק להערכתי שבמוקדם או במאוחר, עוד כמה ימים, עוד חודש. אין מה לעשות, ביבי ובנט לא יכולים לשתף פעולה. בנט לא יכול לירות כל הזמן בתוך הנגמ"ש וכל הזמן להרוס ולחבל. בנט רוצה להיות ראש ממשלה? שיפרוש ויתמודד."

קלמן סוגר את הדיון באמירה כי "בין בנט ושקד ונתניהו יש קרע הרבה יותר עמוק"


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.