בשבוע שעבר הסנאט ערך לדיוויד פרידמן, המיועד לתפקיד שגריר ארה"ב בישראל. אתמול (ו'), בארה"ב הביעה מחאה חריפה על החלטת הסנאט לאשר את מינויו של השגריר הפרו-ישראלי.

ודנה סומברג עם מנכ"ל , ג'רמי בן-עמי

התנועה הרפורמית מסרה בהודעה: "פרידמן הוא האדם הלא נכון לתפקיד בזמן קריטי. אין ספק שפרידמן אוהב את ישראל ושיש לו קשר קרוב עם הנשיא טראמפ, אך אלה אינן התכונות החיוניות עבור שגריר אמריקני בישראל. הרקע שלו והטמפרמנט שלו עשויים להביא לקרע במקום להביא לאיחוד. דעותיו קיצוניות ואין לו ניסיון במדיניות חוץ".

עמדת התנועה הרפורמית עולה בקנה אחד עם עמדת השמאל הקיצוני בארה"ב. כזכור, ארגון הג'יי סטריטהמזוהה עם השמאל הקיצוני פתח לאחרונה בקמפיין נגד השגריר הפרו-ישראלי.

דיוויד פרידמן, צילום מסך: הסנאט
. צילום מסך: הסנאט

ככל הנראה, פעילות הג'יי סטריט הושפעה מהביקורת החריפה שהשגריר המיועד העביר על הארגון בעבר. בטור שהתפרסם באתר ערוץ 7, פרידמן אמר כי ארגון הג'יי סטריט שקול לקאפו היהודי בימי השואה ואף גרוע מכך. "האם תומכי ג'יי סטריט גרועים כמו קאפו? האמת היא שלא. הם אפילו גרועים בהרבה מקאפו – אותם יהודים שהסגירו אחיהם במחנות ההשמדה הנאציים. הקאפו מתמודד עם נסיבות אכזריות יוצאות דופן, ומי יודע מה כל אחד מאיתנו היה עושה באותן נסיבות כדי להציל אדם אהוב? אבל ג'יי-סטריט? הם רק עורכי דין זחוחים שפועלים להשמדת ישראל, מהספות האמריקניות הנוחות והמאובטחות שלהם. קשה לדמיין מישהו יותר גרוע", אמר פרידמן.

מנגד, ארגון הג'יי סטריט טען כי פרידמן עומד "בניגוד לערכים" של ישראל וארה"ב. "אנו קוראים לכל ידידי ישראל שמאמינים כמונו כי עתידה של ישראל כמדינה דמוקרטית ובטוחה תלוי בפתרון שתי מדינות, להצטרף אלינו בהתנגדות למינוי", אמרו בארגון.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.