הרמטכ"ל רב-אלוף גדי קיצר את עונשו של , לוחם כפיר שהורשע בהריגת מחבל, בארבעה חודשים לאחר שהאחרון הגיש בפניו בקשה להמתקה העונש בתחילת החודש שעבר. בכך עומד כעת עונשו חודשי בפועל. "על פי סמכות הרמטכ"ל הקבועה בחוק השיפוט הצבאי להקלה בעונש, מצא הרמטכ"ל לנכון לשקול שיקולי חסד ורחמים. שיקולים המביאים בחשבון את עברך כחייל לוחם בזירה המבצעית", נכתב בתשובת הרמטכ"ל. "בהתחשב בשיקולים אלה החליט הרמטכ"ל שיש מקום להקל בעונש והחליט ארבעה חודשים מעונש המאסר שהוטל עליך", כך מסר אלוף-משנה דניאל הגרי, עוזרו של הרמטכ"ל, במכתב שנשלח לאזריה. אזריה בתגובה: "מודה לרמטכ"ל על העונש, אמשיך לרצות את עונשי בראש מורם".

אזריה אתמול בבית הדין. צילום: נועם אמיר
אזריה אתמול בבית הדין. צילום: נועם אמיר

 

עוד ציין הרמטכ"ל כי בראייתו, התנהגות אלאור "הייתה פסולה וסתרה את פקודות הצבא ואת ערכי צה"ל". עוד עמדה לנגד עיניו של הרמטכ"ל העובדה שלא קיבל אחריות על המעשה ושלא הביע חרטה עליו. בהתייחסות הרמטכ"ל נכתב כי "אין בכך בכדי להקהות את המסר החשוב שבא לידי ביטוי לאורך כל הדרך בעמדה הפיקודית ובפסקי הדין שדנו בפסול החמור שבמעשייך".

לאחר תשובת הרמטכ"ל, יוכל כעת אזריה להגיש בקשת חנינה לנשיא המדינה ראובן (רובי) .

הרמטכ"ל גדי איזנקוט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
מצא לנכון לשקול שיקולי חסד ורחמים. הרמטכ"ל גדי . צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

אזריה קיבל את ההודעה על החלטת הרמטכ"ל בעת שבני משפחתו ביקרו אצלו בכלא וכך אמר בתגובה: "אני מודה לרמטכ"ל על קיצור העונש. לדבריו, הוא החליט על כך במידת החסד והרחמים, מידה שהקדוש-ברוך-הוא נתן בכל אחד ואחת מאיתנו. עם זאת, מצר אני על כך שהפרקליטות הצבאית המליצה לרמטכ"ל שלא לקצר את עונשי ולו ביום אחד.

"באויבינו, יש לזכור, אין שום חסד ושום רחמים, הם תאבי רצח ומלאי שנאה. אני שב ואומר כי פעלתי מתוך תחושת סכנה בזירת הפיגוע בחברון, מול מחבל שפל שבא לרצוח – ו'הבא להורגך השקם להורגו'". אזריה הזכיר את הפיגועים האחרונים והוסיף כי "בהר אדר אתמול, בהר הבית לפני כמה חודשים – ובמקומות רבים נוספים בארצנו, חווינו עוד ועוד אירועים הממחישים עד כמה הציווי הזה מדויק, כשמרצחים שפלים גדעו חיי ישראלים, רק בגלל אידאולוגיה של שנאה. אנו מלאי חמלה, מקדשים את החיים ורודפי שלום – ואויבינו תאבי דם יהודי, זאת המציאות".

לבסוף אמר אזריה, כי "אחרי הכול, אמשיך לרצות את עונשי בראש מורם ואתפלל לבורא עולם, מתיר האסורים, שאשוב הביתה במהרה לחיק משפחתי האהובה. אני שב ומודה לעם ישראל על התמיכה לאורך כל הדרך".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.