במעמד הרמטכ"ל רב גדי איזנקוט התקיים היום טקס חילופי מפקדים בפיקוד הצפון. האלוף נכנס לתפקיד מפקד הפיקוד במקומו של האלוף שעובר לתפקיד סגן הרמטכ"ל ונחשב לאחד המועמדים הבולטים להחליף את איזנקוט בעוד שנתיים.

סגן הרמטכ"ל האלוף אביב כוכבי ואלוף פיקוד הצפון יואל סטריק. צילום: דו"צ
סגן הרמטכ"ל האלוף אביב כוכבי ואלוף פיקוד הצפון יואל סטריק. צילום: דו"צ

הרמטכ"ל גדי איזנקוט התייחס במהלך הטקס לאירועים בסוף השבוע בגבול הצפון כשאמר: "אנחנו פועלים לסיכול העברת נשק מתקדם לחיזבאללה ונפעל כך גם בעתיד. ההצהרות הנשמעות מביירות מבהירות כי במלחמה עתידית תהיה כתובת ברורה – מדינת לבנון".

עוד הוסיף הרמטכ"ל: "צה"ל לא נותן לשקט שבגזרה לתעתע בו והוא עוקב בדריכות אחרי השינויים בגזרה הסורית והלבנונית. בלבנון החיזבאללה ממשיך להתעצם בנשק קטלני יותר ומדויק יותר כדי לפגוע בעורף הישראלי. לאורך השנים הקפדנו לממש את תפיסת הביטחון כדי להרתיע את האויב. לצד זה אנו שומרים על האינטרסים הביטחוניים. לנוכח השינויים צה"ל פעל ופועל לשמירה על כוחות בנכונות גבוהה לכל תרחיש".

במהלך הטקס התייחס האלוף כוכבי למציאות בגבול הצפון בגבול עם סוריה " לא רחוק מכאן, מעבר לקווי האויב מבעבע מזרח תיכון ברוטאלי ואלים הנפרע מערכי אנוש" אמר האלוף כוכבי והוסיף: "בצד אחד הפיקוד מסכל חוליות אויב ומצד שני מוביל פצועים לטיפול בארץ. צפויים לנו אתגרים רבים".

סטריק, איזנקוט וכוכבי, היום. צילום: דובר צה"ל
סטריק, איזנקוט וכוכבי, היום. צילום: דובר צה"ל

האלוף יואל סטריק שעמד בראש פיקוד העורף נכנס לנעליים גדולות ולאתגר עצום לאחר שהאלוף כוכבי עמל בקדנציה שלו על הכנת הפיקוד לעימות אפשרי מצפון. "הזירה בצפון משתנה ובתקופה הקרובה נבסס את היכולות שלנו תוך בחינה ולמידה מחדש במטרה להכין את הכוחות לכל הסלמה" אמר האלוף סטריק, מפקד הפיקוד הנכנס.

אל הטקס עצמו הגיע גם אל"מ אופק בוכריס ששירת את רוב הקריירה שלו בפיקוד הצפון. בוכריס התקבל במקום על ידי המפקדים בחום רב.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.