הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט צפוי לדון בימים הקרובים בקיצור עונשו של לוחם כפיר אלאור אזריה, לאחר שהוגשה בקשתו להמתקת העונש. כך על פי דיווח חדשות 2. ההערכות הן כי איזנקוט יקצר את מאסרו במספר חודשים אך לא יבטלו. אזריה החל לרצות את עונש 18 חודשי המאסר שגזר עליו בית הדין הצבאי בכלא 4 בצריפין בתחילת חודש אוגוסט לאחר שהורשע בהריגת מחבל בתל רומיידה שבחברון בפורים תשע"ה (2015).

אלאור אזריה נכנס לכלא 4 מוקף בתומכיו. צילום וידאו וסטילס: איתן אלחדז/TPS
אלאור אזריה נכנס לכלא 4 כשהוא מוקף בתומכיו. צילום וידאו וסטילס: איתן אלחדז/TPS

 

כזכור, אזריה הגיש לרמטכ"ל את הבקשה להמתקת עונשו מיד לאחר קבלת פסק הדין בבית הדין הצבאי לערעורים, אולם על פי החוק, ניתן לדון בבקשה רק כעבור 45 יום, פרק הזמן בו פסק הדין הופך לחלוט. כעת, פרק הזמן העומד לרשות איזנקוט לצורך הכרעה בבקשה, הוא 30 יום.

בשבוע שעבר הושלם גיוס התרומות לפרויקט מימון ההמונים למען אזריה, כאשר הצטברו 220 אלף שקל שנתרמו על ידי למעלה מ-1500 אנשים. יוזמי הפרויקט ביקשו לפצות את הלוחם "על עוגמת הנפש שעבר". בכיתוב מצמרר, הוסיפו יוזמי הגיוס מודעת אבל פיקטיבית ל"עמוד השדרה הלאומי".

מודעת האבל הפיקטיבית המתוקנת
מודעת האבל הפיקטיבית

 

"אל דאגה – אלאור חי וקיים", הבהירו בנוגע למודעת האבל, "אבל…אם זה היה נגמר חס וחלילה במותו של אלאור אחרי יומיים היו שוכחים אותו ואת המשפחה… כפי שלצערנו משפחות נפגעות טרור רבות נשכחות. לכן אנחנו מלווים את אלאור ומשפחתו יום יום, שעה שעה, דואגים להם, מגייסים מימון לתמיכה בהם, ומראים שעם ישראל לא נוטש אותם! ובנוסף… לוחם מצטיין הולך לכלא, האויב צוהל, וחיילנו מתוסכלים…!", כתבו.

היוזמים הדגישו כי כל התרומות יועברו למשפחת אזריה. "אביו של אלאור עם בעיות בריאותיות קשות, האם בכאב עמוק ואלאור בכלא ואינו יכול לעזור. כשאלאור יצא מהכלא הוא יתחיל את החיים. ביתרון בזכותכם ועם תמיכה חזקה וחיבוק. צריכים את עזרתכם כדי שהמילה האחרונה תהיה שלנו, עם ישראל ולא של הטרור האיסלמי!", סיכמו.

מתוך 'היום הזה' (9.8)

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון