הרמטכ"ל איזנקוט מעניק את הדרגה לשי סימן טוב. צילום: דובר צה"ל
הרמטכ"ל איזנקוט מעניק את הדרגה לשי סימן טוב. צילום: דובר צה"ל

 

הרמטכ"ל העניק היום (א') דרגת אלוף-משנה אישית לסגן-אלוף שי סימן-טוב, מפקד צוות במכללה לפיקוד טקטי, כסימן להערכה על פועלו ועל שיקומו.

מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט: "כל אירוע הענקת דרגה הוא אירוע מרגש אבל האירוע הזה מרגש שבעתיים. עלייה בדרגה היא בראש ובראשונה ביטוי הערכה על המסלול הפיקודי שמסמל המשך תרומה לדור צעיר של מפקדים שיספוג ושילמד מהניסיון הקרבי והפיקודי שלך. אני מאחל לך שתמשיך לתרום מהניסיון שלך ולהעמיד דורות של מפקדים שהם עזי נפש ויודעי תורה צבאית ואני משוכנע שהתרומה שהייתה לך בעבר תמשיך ותתפתח בעתיד. בהזדמנות זו אאחל שנה טובה, שנה בטוחה ושנה מבורכת לכולם".

מדברי מפקד צוות במכללה לפיקוד טקטי, אלוף-משנה : "אני גאה פה בדיוק כמו שאתם גאים בי ומשבחים אותי על הדרגה אבל אני רואה את הסיפור מנקודה אחרת – מחויבות. נמצאים פה שלושת המעגלים שסובבים אותי בייחוד מאז הפציעה. המעגל הראשון, דניאלה והמשפחה שהם עמוד התווך שעומד מאחוריי ותומך בי. מעגל שני, החברים שצברתי לאורך הדרך, מכל מין, מכל סוג ומכל גיל והמעגל השלישי, המחויבות של צה"ל כלפיי הלוחמים והחיילים ואני העדות החיה לכך".

הועלה לדרגת אלוף משנה. מפקד גדוד 12 סא״ל שי סימן טוב. צילום: דובר צה"ל
הועלה לדרגת אלוף משנה. סא״ל שי סימן טוב. צילום: דובר צה"ל

 

בנוסף, הערב יקבל אלוף-משנה סימן טוב את ״אות המופת השיקומי״ ממנכ״ל משרד הביטחון אלוף (מיל׳) , ומסמנכ״ל וראש אגף שיקום חזי משיטה, יחד עם שני זוכים נוספים, בטקס חגיגי ומרגש.

סא״ל שי סימן טוב, נשוי ואב לשניים, נפצע אנושות מקריסת קורת מנהרה במהלך מערכת ״״, כאשר פיקד על גדוד 12 – ״ברק״ של חטיבת ״גולני״. בתום תהליך שיקום ארוך, חזר לשירות באוקטובר 2015 וכיום משרת בתפקיד מפקד צוות במכללה לפיקוד טקטי. סא״ל סימן טוב למד בפנימייה הצבאית בחיפה, והתגייס בשנת 1996 לגדוד ״ברק״ בחטיבת ״גולני״. במלחמת לבנון השנייה לחם כמפקד פלגה ביחידת ״אגוז״ ובמבצע ״עופרת יצוקה״ לחם כסגן מפקד גדוד ״גדעון״ בחטיבת גולני.

שי נפצע אנושות אך הוא ורעייתו דניאלה האמינו בכל ליבם כי למרות ההערכות הקשות הוא יצליח לנשום בכוחות עצמו ולהשתקם. שי אף נדר שייצא מבית החולים כשהוא הולך על רגליו. עשרה חודשים אחר כך עלה על מדים וצעד בסיוע הליכון את צעדיו הראשונים בהליך שיקום שהוגדר כ"נס רפואי".

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.