אחרי חצי שנה של תבערה ובעקבות מכשול המנהרות שהולך ונשלם אט-אט, העניק הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט לאוגדת עזה על תרומתה לחיזוק עוצמתו של צה"ל ולביטחון מדינת ישראל. " מתמודדת עם מגוון רחב של איומים, מולם עמדה איתנה תוך הפגנת נחישות, יצירתיות ותבונה ופועלת לילות כימים להגנה על תושבי הדרום", הוסבר בהודעת דובר צה"ל.

"". צילום: דובר צה"ל

 

"כוחות האוגדה הובילו בשנתיים האחרונות את המערכה לסיכול איום הטרור של ארגון הטרור חמאס, תוך שילוב יכולות טכנולוגיות, מודיעיניות ומבצעיות אשר הביאה לחשיפתן של כ-15 . במקביל מובילה האוגדה את פרויקט בניית המכשול התת קרקעי לאורך הרצועה", נמסר.

גם טרור התבערה הביא את הרמטכ"ל להוקיר תודה לאוגדת עזה "מזה שבעה חודשים פועלת האוגדה באופן יום יומי למניעת חציה המונית של הגדר ומניעת פיגועי טרור חמורים. אוגדת עזה מהווה סמל למצוינות מבצעית בכלל הדרגים", נמסר מצה"ל.

צילום: דובר צה"ל

 

"אין לנו את הפריווילגיה להתעייף"

"במהלך חצי השנה האחרונה התמודדתם עם התקפות טרור, ניסיונות להפרת ריבונות ופעילות טרור מגוונת במסווה של הפרות סדר אזרחיות ובשילוב של נשים ילדים ובוגרים", אמר הרמטכ"ל במהלך הטקס. "עמידה מקצועית, איתנה, ערכית מאוד במציאות סבוכה ומורכבת. המערכה לאיתור התת קרקע ההתקפי לתוך שטח מדינת ישראל, המשמעות שלה, העוצמה שלה על הכוחות שלנו ובעיקר על העורף האזרחי, שילוב זרועות של מפקדים ולוחמים של יכולת מבצעית, יכולת טכנולוגית ויכולת מודיעינית, הביאה להישגים מבצעיים ראויים לציון בקנה מידה שלנו וגם בקנה מידה עולמי. לצערי לעשייה הזאת יש מחיר. יש הרוג אחד מאז מבצע צוק איתן, אביב לוי ז"ל, ויש פצועים אזרחים ופצועים חיילים".

אלא שלדבריו, "לנו כצה"ל אין את הפריווילגיה להתעייף, אלא להמשיך לפעול מתוך מחויבות ארוכת שנים שבה השילוב בין להתיישבות זה סוד העוצמה של צה"ל. עוד לפני קום המדינה, מקום המדינה ולאורך השנים. אנחנו ימים ספורים לפני העברת הפיקוד על האוגדה. זו הזדמנות להביע הערכה עצומה לך, יהודה, על מחויבות, מקצועיות, נחישות, יוזמה, ופיקוד ראוי לציון במציאות מורכבת מאוד. אני רוצה להביע הערכה עצומה למפקדי האוגדה, להרבה מאוד לוחמים שפרוסים גם עכשיו לאורך הגבול ולוחמים שעברו תעסוקה מבצעית ותרמו את תרומתם. אני רוצה להצדיע לכם בשם צה"ל כולו על העשייה, התרומה והמחויבות לחיזוק מדינת ישראל".

צילום: דובר צה"ל
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.