21:36 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > הרמטכ"ל האיראני: "הקמנו בסוריה מפעל לייצור נשק נגד ישראל"

הרמטכ"ל האיראני: "הקמנו בסוריה מפעל לייצור נשק נגד ישראל"

מחמד בכרי, מפקד צבא איראן, אישר היום (ה') שמדינתו הקימה בסוריה מפעל לייצור טילים נגד ישראל. "מי שמתחיל מלחמה עם איראן, ידע איך היא תתחיל אך לא איך תסתיים"

מפקד צבא איראן מזהיר כי מדינתו הקימה מפעל לייצור בנשק בסוריה נגד ישראל, כך מפרסם היום אתר NRG. "מי שיפתח במלחמה נגד הרפובליקה האסלאמית האיראנית, ידע איך היא תתחיל אבל לעולם לא ידע איך היא תסתיים", אמר היום (ה') מחמד בכרי, מפקד צבא איראן. את הדברים אמר במסגרת אירוע המציין את יום השנה למותו של מקדם טהרני, מייסד תכנית הטילים האיראנית.

בכרי הצהיר על מפעל לייצור נשק שהוקם ע"י איראן בעיר חאלב שבסוריה. לפי דבריו, הנשק מכוון נגד מטרות אזרחיות וצבאיות של מדינת ישראל, "האויב הציוני".

מערך הטילים של איראן. "מדאיג"
מערך הטילים של איראן. נגד "האויב הציוני"

ה"שאהידים" קיבלו תשבחות מבקרי במהלך האירוע. לטענתו, קורבנות המלחמה בין איראן לעיראק בשנות ה-80 היו כתוצאה ממחסור בנשק אצל איראן. הברית בין איראן לרוסיה ולוב לא הייתה מספיק חזקה, אספקת הנשק מבנות בריתיה של איראן הייתה דלה. מותם של הקורבנות הביא לתובנה שאיראן צריכה לייצר נשק, ומדמם איראן שאבה חיזוק לנפש האומה ע"י ייצור נשק עצמאי ללא תלות במדינות אחרות.

מלחמות לבנון השנייה הוזכרה בין דבריו של בקרי. הוא התפאר ב"הישגים" האיראנים במלחמה. בזמנו, האיראנים סייעו לחיזבאללה בייצור נשק. "ראינו איך חיזבאללה הצליחו להתמודד מול האויב הציוני לאחר שעזרנו להם" לגלג בקרי.

ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו הוצג ע"י בקרי כהססן. "ראש הממשלה הציוני ניסה בעבר כמה פעמים להבעיר מלחמה בין איראן לישראל, אבל חבריו ובני בריתו מנעו ממנו ללכת בכיוון, תוך שהם אומרים לו שתוצאות המלחמה בין איראן לישראל לא יהיו לטובתו" אומר הרמטכ"ל האיראני.

בסיום דבריו, הגיב הרמטכ"ל האיראני גם על בחירתו של דונלד טראמפ לנשיאות ארצות הברית ואמר כי "הנשיא החדש שלח במהלך קמפיין הבחירות שלו הצהרות פזיזות".

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליטל פתיח

תרבות ההסתה: יותר אויב ופחות פרטנר

ליטל שמש על ההסתה הפלסטינית שניתן למצוא בטלוויזיה וברחבי המדיה החברתית: "עד שלא יפסיקו עם ההסתה לשנאה ולרצח אי אפשר לקרוא לשכנים האלו 'פרטנר לשלום'"