היום (א'), ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, הגיע לבסיס האימונים של חטיבת "גולני" שקלט הבוקר כ-500 לוחמים חדשים לחטיבה על מנת לבחון מקרוב את הליך הגיוס בהתאם להנחיות. כמו כן, ביקר הרמטכ"ל במוקד "מקול הלב", ולמד על מילוי ההנחיות, האתגרים והפעילות של אנשי המוקד, שלוקח חלק מרכזי בימים האחרונים במאמץ להיערכות צה"ל מול נגיף הקורונה.

צילום: דובר צה"ל

על רקע ההיערכות, גויסו היום המועמדים לשירות תחת כלל ההנחיות והנהלים וכן נעשו התאמות שונות בבסיסי האימונים שנערכו לקליטת החיילים. בסיס האימונים של חטיבת "גולני", נערך בין היתר לקליטת המתגייסים, על ידי העברת מחזור הגיוס נובמבר 2019 להמשך הכשרתו בבסיס האימונים הפיקודי "אליקים", במטרה לרדד את מספר השוהים בבסיס, וליצור הפרדה מקסימלית בין השוהים בו והמתגייסים החדשים. בנוסף, קליטת החיילים בבסיס האימונים החטיבתי נעשתה בשני אוהלים גדולים ופתוחים כתחליף לקליטה במשרדים.

צילום: דובר צה"ל

מוקד "מקול הלב" משמש כמרכז המידע והשירות הרפואי של חיל הרפואה לחיילי צה״ל. בימים אלו, פועל המוקד לילות כימים על מנת לתת מענה למשרתים בנושא הקורונה ולשמש ככלי לייעוץ והכוונה רפואית. המוקד שם לעצמו מטרה להרחיב את תחומי המענה מעבר לקיים, להוסיף שירותי יעוץ רפואי מקצועי, לרכז את המידע הרפואי הנדרש לחייל בחיוג אחד ובכתובת אחת. המוקד עובד 24/7 ותוגבר על ידי חיילים נוספים, על מנת לתת מענה מהיר לכלל הפונים ולסייע בעלייה המשמעותית בהקיף הפניות. בנוסף, במוקד פועלות אחיות בסדיר וכן סטודנטים לסיעוד.

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.