מי שלא מציץ לפעמים במדורי האסטרולוגיה בעיתון, שיקום…

אנחנו נהנים לזלזל בדברים האלה, ולומר שאלה שטויות, אבל תוך כדי דפדוף, אנחנו זורקים מבט כדי לראות אם יש דברים שכדאי שניזהר מהם השבוע, או אם נמצא בקרוב אהבה חדשה…

העתיד הוא סיפור די מפחיד, והיינו רוצים מאוד להאמין שיש מישהו שיודע יותר מאתנו מה יקרה שם. האמת היא שלפי הרמב"ם האמונה שישנם אנשים שאלוקים מדבר אתם ומגלה להם דברים, היא לא מותרות, אלא ממש חובה גמורה, והיא אפילו אחד משלושה עשר העיקרים והיסודות של האמונה היהודית.

למעשה, הרמב"ם זלזל מאוד באסטרולוגיה, וחשב שאסור להתעסק אתה או עם שטויות דומות, אבל על נבואה הוא אומר שהיא אחד מיסודי הדת. הערך הגדול שבנבואה הוא כמובן לא האפשרות לדעת מה יקרה בעתיד ובאילו מניות כדאי להשקיע, אלא עצם החיבור לאלוקים והיכולת לשמוע את דבריו.

כדי להיות נביא, אי אפשר פשוט ללכת ללמוד קורס בקבלה. הנביא הוא אדם יוצא דופן בחכמה ובתכונות האופי שלו, שמתמסר לעבודת אלוקים, וללימוד התורה והסודות שבה.  

אין לנו כיום נבואה של ממש, אבל הרמב"ם מציין שישנן מדרגות רבות של נבואה ורוח הקודש, והבסיסית שבהן היא כשמישהו נדחף בעזרתו של אלוקים למעשים גדולים למען הכלל, וזה כבר משהו שבהחלט מוכר לנו מאנשים גדולים שחיים בינינו.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20