מיד לאחר הפרסום באתר ערוץ 20 לפיו תחקירנית תאגיד השידור הציבורי סאמח וותד שיתפה ציוץ שמהלל מחבל, טענה וותד כי אינה תומכת באלימות וטרור. אולם שיטוט קצר בחשבון הטוויטר של וותד מגלה תמונה שונה בתכלית. בין היתר, תחקירנית תאגיד השידור הציבורי 'כאן' מתייצבת לצד תושבי עזה מול ה"אויב" הישראלי, מתקוממת על הריגת המחבל נשאת מלחם ומעודדת חרם על מוצרים ישראלים.

הציוץ בחשבון הטוויטר של וותד
וותד לערוץ 20: "תוהה למה אתם קוראים לו מחבל" (בתגובה לריטווט המהלל את המחבל באסל אל ערג')

ב-8 בינואר 2016 הסתיים המצוד אחר המחבל נשאת מלחם, כאשר כוח ימ"מ איתר אותו בסמוך לבית הוריו וחיסל אותו. מלחם, כזכור, רצח את אלון בקל ושמעון רואימי הי"ד בפיגוע בפאב בתל אביב. אלא שסאמח וותד העדיפה להתייצב דווקא לצד המחבל שרצח שני ישראלים. "הריגת נשאת מלחם והסתרת כל מה שהיה באירוע עצמו זה גזענות ומשחק ישראלי מלוכלך", צייצה זמן קצר לאחר חיסול המחבל.

"הריגת נשאת מלחם והסתרת כל מה שהיה באירוע עצמו זה גזענות ומשחק ישראלי מלוכלך". ציוץ של וותד
וותד: "הריגת נשאת מלחם והסתרת כל מה שהיה באירוע עצמו זה גזענות ומשחק ישראלי מלוכלך"

 

מבצע "צוק איתן" הסעיר מאוד את סאמח וותד, ערבייה ישראלית תושבת ג'ת, אבל לא מהסיבות שהסעירו את מרבית אזרחי ישראל. "האחים והאחיות שלי בעזה תחת מתקפה אווירית ואני יכולה רק לצייץ ולכתוב סטטוסים, האל ישמור עליכם!", התפייטה וותד. בשיא המבצע, בעוד כוחותינו נלחמים ברצועת עזה במאמץ לסכל את איום המנהרות והרקטות, צייצה וותד מסר שמחבלי החמאס היו שמחים לחתום עליו. "לאיפה? לרמאללה, חיפה, אום אל פחם, שכם, יפו, ירושלים. לאיפה? לפלסטין!", כתבה.

אתמול נחשף כיצד במהלך 2015, כאשר צה"ל הגיב לירי רקטות מהרצועה, כתבה וותד: "האל ישמור את תושבי עזה מדיכוי האויב".

ותד ב-2015: "אלוהים ישמור את תושבי עזה מפני האויב"
וותד ב-2015: "אלוהים ישמור את תושבי עזה מפני האויב"

 

במהלך מבצע "צוק איתן" התגייסה וותד – כאמור, אזרחית ישראלית – למאמץ להחרים מוצרים ישראלים. וותד שיתפה ציוץ הקורא להחרים מוצרים ישראלים "לאות הזדהות עם הפלסטינים", כחלק מקמפיין המבטיח למי שיחרים מוצרים ישראלים 16% הנחה על מוצרים שונים. שימו לב, לא מוצרים מה"התנחלויות", אלא מישראל, כולה.

"מבצע של 16% על כל מי שיחרים מוצרים ישראלים - לאות הזדהות עם הפלסטינאים"
"מבצע של 16% על כל מי שיחרים מוצרים ישראלים – לאות הזדהות עם הפלסטינאים"

 

גם מקומן של קונספירציות תלושות הרואות בישראל מקור כל צרה במזרח התיכון לא נפקד מעמוד הטוויטר של וותד. בקריקטורה שצייצה מחדש נטען כי ישראל בונה ומתחזקת גופי טרור בכל מקום שאינו מוצא חן בעיניה, על מנת לגרום למעצמות לתקוף ולהשמיד אותו. במילים אחרות: ישראל היא העומדת מאחורי ארגוני טרור רצחניים כדאעש, במטרה להרוס את סוריה.

"מדינת ישראל בכל מקום שלא מוצא חן בעיניה, היא בונה גוף טרור או ארגון שיגרום להרס"(ישראל עומדת מאחורי דאעש)
"מדינת ישראל בכל מקום שלא מוצא חן בעיניה, היא בונה גוף טרור או ארגון שיגרום להרס"(ישראל עומדת מאחורי דאעש)

 

אבל וותד לא חוסכת את שבטה גם מהנציגות הערבית בכנסת. "לא טיבי, לא זחאלקה ולא זועבי יכולים לשנות את מצב המיעוט הפלסטיני בתוך מדינת הכיבוש כי הם דבוקים לכיסאות שלהם בכנסת כמו שאר המנהיגים הערבים", צייצה תחקירנית תאגיד השידור הציבורי.

וותד: "לא טיבי, לא זחאלקה, לא זועבי, לא בארכה, יכולים לשנות את המיעוט הפלסטינאי בתוך מדינת הכיבוש כי הם דבוקים לכיסאות שלהם בכנסת כמו שאר המנהיגים הערבים"
וותד: "לא טיבי, לא זחאלקה, לא זועבי, לא בארכה, יכולים לשנות את המיעוט הפלסטינאי בתוך מדינת הכיבוש כי הם דבוקים לכיסאות שלהם בכנסת כמו שאר המנהיגים הערבים"

 

כך או כך, גם אחרי שכינתה אותו "אויב" וקראה להחרים את מוצריו, עיתונאית תאגיד השידור הציבורי סאמח וותד עדיין מתפרנסת מכספי משלם המסים הישראלי.

הפטריוטים בדיון סוער בעקבות תמיכת עיתונאית התאגיד במחבל שחוסל על ידי לוחמי ימ"מ

תאגיד השידור הציבורי, "כאן בהקמה", סירב להתייחס לדברים.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20