דברי רה"מ לפני כניסת השבת. מתוך עמוד הפייסבוק של רה"מ נתניהו

המשטרה תמליץ להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו גם בתיק 2000 – כך דווח אמש בחדשות ערוץ 2. לפי דיווח נוסף, במסגרת הסכם עד המדינה שנחתם אתו מסר ארי הרו, ראש לשכת נתניהו לשעבר, מידע משמעותי בתיק 2000, וכן מידע נוסף בתיק המתנות (תיק 1000), ובפרשת הצוללות, פרשה שנתניהו אינו קשור אליה ישירות. ראש הממשלה התייחס לפני כניסת השבת לפרסומים סביב הפרשיות ואמר כי "אינו עוסק ברעשי רקע".

הרו הוא דמות משמעותית בחקירת שתי הפרשיות הקשורות לראש הממשלה נתניהו, בשל קרבתו לנתניהו ומעורבותו בשתיהן. בתיק 2000, הרו השתתף בחלק מהפגישות בין נתניהו ומו"ל ידיעות אחרונות ארנון (נוני) מוזס, בהן לפי החשד דנו השניים באפשרות למתן את המתקפות על ראש הממשלה בעיתון ידיעות אחרונות, בתמורה להחלשת העיתון המתחרה ישראל היום. חלק מהשיחות הוקלטו במכשיר האייפון של הרו ולפי החשד, עד המדינה נשלח ע"י נתניהו לקדם את העסקה. בנוסף, הערב פורסם כי רה"מ נתניהו פנה לשלדון אדלסון ובדק אפשרות לבטל את מוספי סוף השבוע של העיתון "ישראל היום" שבבעלות המיליארד. בקשה זו, כך לפי החשד, הגיעה כחלק מהמגעים עם מו"ל העיתון המתחרה ידיעות אחרונות נוני מוזס.

רה"מ בנימין נתניהו. צילום: פלאש 90
רה"מ בנימין נתניהו. צילום: פלאש 90

נתניהו טען מאז פורסמה הפרשה, כי היו אלה שיחות סרק וכי לא היה בכוונתו לקדם כל עסקה עם מוזס. לטענת ראש הממשלה, מדובר היה בניסיון להקל במעט את המתקפה עליו מצד העיתון ולא בכוונה ממשית לבצע עסקה כלשהי עם מו"ל ידיעות אחרונות. ראש הממשלה עצמו התייחס לפני כניסת השבת לפרסומים השונים ואמר: "אני רוצה להגיד לאזרחי ישראל: אני לא מתייחס לרעשי הרקע וממשיך בעבודה למענכם".

ביום שישי פורסם כי לפי הסכם עד המדינה שנחתם עם הרו, הוא לא יצטרך לשבת בכלא בתמורה למידע שיעביר למשטרה, וייאלץ לשלם קנס של 700 אלף שקלים.

בתוך כך, המשטרה אישרה לעד המדינה הרו לצאת לחופשה בחו"ל שתוכננה מראש.

ארי הרו. צילום: מרים אלסטר/פלאש90
ארי הרו. צילום: מרים אלסטר/פלאש90
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא