האזרח שהגיש עזרה רפואית למשפחת מרק דקות לאחר פיגוע הירי לעבר רכבם פוטר מעבודתו על ידי הרשות הפלשתינית. כך פרסם היום בדף הפייסבוק שלו יו"ר מועצת דרום הר חברון "בתוך החושך של הפיגוע, פעלו שני תושבים ערבים וסייעו בחילוץ והצלה של המשפחה עד להגעת הכוחות הישראלים (במשך כעשר דקות לערך) לפעולות אלו חשיבות של ממש במניעת נזק קשה יותר ובתוצאות חמורות יותר."

דמרי המשיך ותיאר את פעילות האזרחים הפלשתינים בשטח "הראשון הגיע למקום שניות לאחר האירוע והחל בפעולות לפתיחת הדלתות עם ג'ק, לשחרור והוצאת הילדים וכן שחרור חגורת הבטיחות שחנקה את אם המשפחה. בהמשך שמר על הילדים במכוניתו ודאג שאף אחד לא יפגע בהם או יחטוף אותם וזאת למרות עשרות המכוניות שעברו בסביבה, איימו עליו ודרשו ממנו במפגיע להפסיק לטפל ביהודים. בעקבות כך פוטר מעבודתו".

  בהר חברון. באדיבות דוברות הר חברון

הרופא פנה לדמרי בבקשה כי זה יעזור לו לקבל אישורי עבודה בישראל  "דווקא בעת הזו יש לחזק את הכוחות החיוביים ולהעביר מסר ברור כי התנהגות נורמטיבית וחיובית, תגרור גם מאתנו תגמול נורמטיבי וחיובי."

שרת המשפטים שקד שערכה היום ביקור בהר חברון הודיע כי תפנה למזכ"ל האו"ם בנקי מון בנושא "ביקרתי בעתניאל וסיפר לי ראש המועצה שהפלשתיני שעזר למשפחת מרק כשהיא דיממה על הכביש, פוטר מעבודתו. בעצם זה מה שהרשות עושה למי שעוזר ליהודים פצועים. אני חוש/בת שטוב יעשה מזכ"ל האו"ם וגם נשלח לו מכתב, אם הוא יפנה לרשות הפלשתינית בדרישה לא להתעלל באדם שעוזר למשפחה פצועה." השרה שקד נדרשה גם לנושא הבנייה הבלתי חוקית באזור הר חברון "נחשפנו פה לחומרים על בנייה בלתי חוקית פלשתינית בשטחי C, גם במימון זר, המון עמותות ממדינות זרות עם הרבה מאוד כסף,גם לזה הממשלה תידרש ונדרשת. כמויות של עשרות אלפים מבנים בלתי חוקיים,ללא היתרים בכספים זרים, אנחנו נטפל בזה. במקביל, גם נעודד כמובן את ההתיישבות ביהודה ושומרון".

חגי סימן טוב

חגי סימן טוב


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.