הבנק פרסם את התוצאות העסקיות לשנת 2019, ומציג נתונים יפים, הכוללים עלייה בשיעור של 8% ברווח הנקי ביחס לשנת 2018. התשואה להון הינה 9.2%, המהווה עלייה קלה משנת 2018.

בעקבות פרסום התוצאות, יו"ר דירקטוריון לאומי, ד"ר סאמר חאג' יחיא אמר: "קבוצת לאומי מסכמת את שנת 2019 ברווח נקי של 3,522 מיליון ש"ח, המשקף תשואה על ההון של 9.8%. לאומי המשיך גם השנה לחלק דיבידנד לבעלי מניותיו בגובה של 40% מהרווח הנקי, בנוסף לרכישה עצמית של מניות בהיקף של 700 מיליון ש"ח, כך שהיקף ההחזר למשקיעים בצורת דיבידנד ורכישה עצמית הסתכם לכ- 2.1 מיליארד ש"ח. לאומי המשך לייעל תהליכים, לחדש מוצרים, ולהתאים שירותים לטובת לקוחותיו. זוהי הזדמנות מצוינת להביע, בשם הדירקטוריון, ההנהלה, והעובדים בלאומי, את תודותינו העמוקות לקהל המשקיעים והלקוחות הרחב והמסור, מגווני האוכלוסייה הישראלית ומחו״ל, על האמון המתמשך שהם מביעים בעשייתנו ובדרכנו".

מנכ"ל לאומי חנן פרדימן. צילום: בנק לאומי

מנכ"ל לאומי חנן פרדימן אמר: "התוצאות שאנו מציגים היום מעידות כי האסטרטגיה של הבנק בשנים האחרונות הוכיחה את עצמה וכי לאומי ערוך להתמודד ביתר שאת עם השינויים הגדולים והאתגרים שניצבים בפני עולם הבנקאות. התשתיות שבנינו במהלך השנים האחרונות יאפשרו לנו  להמשיך ליישם את האסטרטגיה המוצלחת שלנו גם בשנת 2020, תוך ביצוע קפיצת מדרגה משמעותית בהתאמת מודל השירות שלנו למאפייני ולצרכי הלקוחות.

לצד המשך ההשקעה בדיגיטל ומינוף יכולות הדאטה לשם צמיחה בעסקי הליבה ובהתאמת מודל השירות למאפייני הלקוחות השונים, נמשיך להטמיע בבנק מהלכים טכנולוגיים נוספים, לרבות רובוטיקה של תהליכים, לשם ביצוע התייעלות חכמה וקפיצת מדרגה בעולמות התפעול.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.