השר () דחה הבוקר (א') פעם נוספת את פגישתו עם (). בימין החדש מאשימים רגליים, בבית היהודי מבהירים כי הפגישה תתקיים הערב.

השניים יוועדו ולסגור סופית היום את עניין האיחוד בין הרשימות לקראת סגירתן ביום חמישי. על הפרק – חלוקת המקומות ברשימה המשותפת.

לפגישה הערב בין בנט-שקד-פרץ מגיעים בבית היהודי בניסיון לאבטח את חברת הכנסת עידית סילמן מהבית היהודי  במקום השמיני, ועם ההצעה למקומות 4,7,10 לימין החדש. האחרונים מגיעים בדרישה לנציג ימין חדש במקום ה-9 וכמובן איילת שקד בראש. כל הצעה אחרת מבחינתם היא בגדר "דרישות מטורפות".

בניגוד להצהרות מבית הימין החדש כי רשימה בהנהגת שקד מניבה למעלה מ12 מנדטים, המקום ה-9 קריטי מבחינת בכירים במפלגה שגורסים כי זהו מספר המנדטים הבטוח. 

עוד מבחינתם: בצלאל   הוא הגורם הכי פחות בעייתי במשא ומתן של הרשימה המתגבשת מולו יש הסכמה מלאה, לעומת פרץ. בבית היהודי מבקשים להשאיר את שאלת הראש לסוף וקודם כל לסגור רשימה הכוללת כמובן, גם מבחינת הימין החדש את עוצמה יהודית.  

בשעה 14:10 בנט מבטיח לעדכן בפייסבוק לייב על התקדמות במשא ומתן.

סמוטריץ' נגד עוצמה יהודית

בינתיים בקצוות – קרע לא צפוי בין עוצמה יהודית לבין האיחוד הלאומי. בעקבות ביקורת קשה שהטיח בעיתונאי מעריב אבישי גרינצייג על 'סיקור מטעם', תקף בצלאל סמוטריץ' את עוצמה יהודית וצייץ: "הם לא מפספסים שום הזדמנות לזרוק בוץ ושקרים".

בעוצמה יהודית האשימו מנגד את סמוטריץ' בביטול הסכם מול המפלגה. על פי ההסכם שהיה אמור להיחתם, עוצמה יהודית הייתה צריכה לקבל את המקומות הרביעי והשביעי ברשימת איחוד מפלגות הימין, ובמקרה של חיבור של כל מפלגות הימין, כולל הימין החדש, את המקומות החמישי והשמיני.מי שמנע לטענתם ברגע האחרון את חתימת ההסכם היה לא אחר מאשר שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', שלא היה מוכן לכך שאורית סטרוק, חברת מפלגתו, תמוקם רק במקום השמיני ברשימה.

"סמוטריץ' מדבר גבוהה גבוהה על כך שכל אחד חייב להתפשר ולוותר על האגו האישי שלו כדי ליצור חיבור בימין, ובפועל מי שמחבל בסיכויים שיהיה חיבור כזה זה הוא בעצמו. אם הוא מוכן למנוע חיבור בימין ולסכן את שלטון הימין, אזי האגו עליו הוא מדבר נמצא אצלו".

אילת כהנא

אילת כהנא:עוד באותו נושא