הרב הראשי לירושלים, הראשון לציון הרב שלמה עמאר. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

הרב הראשי לירושלים, הראשון לציון הרב שלמה עמאר, פרסם פסק דין בו הוא מבהיר כי אין לחלל את קדושת הכותל המערבי. זאת בתגובה לכוונת הממשלה להיענות לדרישת הרפורמים ולאשר את הרחבת המתחם השוויוני "עזרת ישראל".

"הנני חוזר על הפסק דין הידוע, שכל הכותל המערבי לכל אורכו מקצה לקצה הוא מקום קדוש ויש לנהוג בו כל הדינים של בית הכנסת ובית המדרש", כתב הרב בפסק הדין. "ואין רשות לשום אדם לרמוס מקום קדוש, לא בחילול שבת ומועד, ולא בכך שיתפללו אנשים ונשים יחדיו, ושאר הדינים של בית כנסת".

הרחבה הרפורמית ריקה, השבוע. צילום: חדשות הכותל המערבי

 

"והנה גם בגלות, בהיותנו בין גויי הארצות, קדושת בית כנסת וכבודו נשמרו בקפידא, ואין רשות לא לכנסת ולא לממשלה ולא לשאר המוסדות בלי יוצא מן הכלל, להרים יד ולעשות שום פעולה או החלטה, שעלולה להביא לפגיעה בקדושת המקום, ואין הדבר נתון אלא בידי הרבנות הראשית לישראל שפוסקת על פי ההלכה", הבהיר הראשון לציון.

"ואיסור גמור לשלוח יד בשריד בית מקדשנו. ובזכות שמירת קדושת מקום מקדשנו וקדושת ישראל, נזכה לישועת ה' בחסד וברחמים במהרה בימינו אמן".

כזכור, השרות מירי רגב ואיילת שקד פרשו מהוועדה למקומות הקדושים שדנה בנושא ואת מקומם החליפו רה"מ בנימין נתניהו והשר יובל שטייניץ. בעקבות כך הוגשה עתירה למתן צו ביניים ובג"ץ דרש כי עד ליום 15.7.18 יבהירו המעורבים בדבר את העברת הסמכויות.
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20