"התקשרו אליי ממשרד הביטחון ואמרו שהמכינה צריכה להחזיר תשובה לגבי הרב יגאל עד מחר בבוקר. עניתי שאין צורך לחכות עד מחר, הרב יגאל יישאר". כך אמר היום (ה') הרב אלי סדן, ראש המכינה הקדם צבאית בעלי, בשיחה עם תלמידיו.

מתוך "הפטריוטים". ימים א'-ה' ב-22:00

לפי הפרסום בחדשות 2, ראש המכינה בעלי לא נכנע לאולטימטום של שר הביטחון אביגדור ליברמן לפיו משרד הביטחון לא יכיר במכינה במידה והיא לא תפטר את הרב לוינשטיין. "לא נכנע לדיקטטורה הזו", אמר הרב.

כמו כן, הרב סדן התייחס לגוף הדברים של הרב לוינשטיין ועמד מאחוריהם: "אסור לשרת בגדודים המעורבים, לא חייל, לא מ"כ ולא מג"ד. החבר'ה שלנו צריכים להיות אמיצים ולא להסכים להשתתף בדברים האלה. אנחנו לא במלחמה הזאת, לא ניתן לפוליטיקאים לעשות סיבוב על הגב שלנו. נאמרים בישראל דברים הרבה יותר חמורים מכל מיני גורמים, ובמסגרת הדמוקרטיה חופש הביטוי זה אחד הערכים העליונים. הניסיון לפטר את הרב יגאל אין בו שום דבר שיעשה סדר במדינה, אלא רק ניסיון להישגים פוליטיים. לא ניטול בזה חלק".

הרב אלי סדן אביגדור ליברמן פלאש 90
הרב אלי סדן ואביגדור ליברמן. צילום: פלאש 90

מנגד, שר הביטחון ליברמן כתב: ״מכיר בחשיבותן של המכינה הקדם צבאית וישיבת ההסדר בעלי, אין לי ספק שחשוב שהן ימשיכו לתפקד ולהכין את הדור הבא של הלוחמים בצה״ל. הדבר האחרון שאני רוצה הוא לפגוע בהן. מי שרוצה באמת בהמשך הצלחתן ותפקודן התקין של הישיבה והמכינה מבין שזה לא עולה בקנה אחד עם המשך כהונתו של הרב לוינשטיין. מה שנעשה כרגע הוא שמקריבים את הישיבה והמכינה בעלי על מזבח הפריימריז בבית היהודי, וכל זאת בגלל אדם שכבר פעמיים התנצל לאחר שפגע בציבורים שלמים ועכשיו פגע שוב בצורה בוטה ומבזה בחיילות צה״ל ובנשות ישראל. הצטערתי לראות שבמקום להצטרף אלי בדרישה הזו בחר נפתלי בנט להתייצב לצד הרב לוינשטיין בשל שיקולים פוליטיים צרים. זה הזמן להתאחד ולשמור על עם ישראל מאוחד״.

אריה דרעי לליברמן: "אל תפגע במכינה בעלי"

אריה דרעי, יו"ר ש"ס ושר הפנים, התייחס לאולטימטום של שר הביטחון ליברמן נגד המכינה בעלי. דרעי צייץ היום בחשבון הטוויטר שלו: "ידידי, שר הביטחון ליברמן: אל תפגע במכינה בעלי ואל תתן ידך לפסטיבל הצביעות שחוגג פה בשבוע האחרון. במשך שנים נשמעו בצבא ובמערכת החינוך ביטויים פוגעים כלפי חרדים, עולים מאתיופיה ומרוסיה, מזרחים, ערבים ומתנחלים ואף אחד לא הזדעזע".

כך למשל, בנובמבר 2013 סגן אלוף נורית לאמעי הוקלטה כשהיא אומרת "אני רוצה שכל החרדים ימותו, יש לי פריחה מחרדים". למרות מחאתם של אנשי ש"ס ויהדות התורה, סגן אלוף לאמעי לא פוטרה מעבודתה כקצינה ומחנכת בצה"ל,  אלא ההפך, היא קודמה ומונתה לראש פרויקט מרכז הדרכה בנגב.

אלעד שור

אלעד שור