הבוקר דווח בתקשורת כי שורת רבנים ובהם הרב שמואל אליהו, הרב אלי סדן, הרב דוד פנדל והרב חיים גנץ פנו לשר החינוך לשעבר נפתלי בנט והציבו בפניו אולטימטום, לפיו עליו לחדול מעידוד נשים דתיות להתגייס לצה"ל וכי הדבר לא יאפשר לו ולמפלגתו לחבור לבית היהודי ולרוץ יחד בבחירות הקרובות. בנט עצמו הגיב לדברים ואמר כי הוא "גאה בחיילות צה"ל" כלשונו.

אלא שבמהלך היום התברר כי הרבנים הכחישו את הדיווח והוסיפו כי מדובר ב"דיווח שקרי". הרב שמואל אליהו הגיב "ראיתי את הידיעה הזו ב-ynet וזה מדהים כל פעם מחדש. איך מורן אזולאי יכולה להעלות כתבה באתר כל כך ראשי בלי לטרוח כלל לשאול אותי האם זה נכון. את מזכירה את שמי ולא שאלת בכלל באם זה נכון.

גם במכינת עלי הגיבו בחריפות: "נבקש להבהיר באופן חד משמעי כי לא היו דברים מעולם. מדובר בשקר נוסף שמטרתו להציג את מכינת עלי ואת הרב אלי סדן כקיצוניים"

בתגובה לסערה התורנית אומרים ברשת כי: "אנו מצרים על כך שבכל פעם שנושא גיוס נשים דתיות עולה לכותרות, ישנם גורמים שונים שממהרים ללבות את אש המחלוקת. יש לזכור שבתווך נמצאות נשים צעירות שמתגייסות לצבא עם תחושת שליחות, ומשרתות בתפקידים המשמעותיים ביותר בצה"ל עבור מדינת ישראל, תוך שמירה קפדנית על אורח חייהן הדתי. מדובר בנשים ערכיות וחזקות שתורמות לביטחון המדינה, עושות קידוש ה', ולוקחות חלק בשיווין בנטל מתוך ערבות הדדית ואמונה במוסדות המדינה."

הרב אהד טהרלב, ראש מדרשת או"ת לינדנבאום מבית רשת אור תורה סטון, בה פועלת למעלה משני עשורים תכנית הדס המשלבת לימוד תורני עם שירות משמעותי בצה"ל הוסיף: "מדי שנה אנחנו מלווים רוחנית נשים דתיות רבות אשר נמצאות לפני השירות הצבאי וגם במהלך השירות עצמו, ומתוך היכרות עמוקה עם הנושא הרי שהנשים הללו מצביעות ברגליים, בידיים, ובעיקר בראש הבריא שיש להן ומקדשות שם שמים ברבים. גיוס נשים הוא נדבך משמעותי ביהדות הנורמלית, המקרבת והליברלית".

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.