, פנה היום (ד’) במכתב לרב הכותל הרב שמואל רבינוביץ בו הואקורא לו שלא לאפשר ל’’ להשתמש ביום שישי הקרוב במערכת באירוע לציון 30 שנה להקמת הארגון ויום האישה שייערך ברחבת הכותל.

“תצלינה אוזניים מלשמוע על מתן אפשרות של חילול המקום ע”י הפרצה הנוראה של הפיכת המקום הקדוש למושב ליצים, באמצעות מתן אפשרות לקבוצה הנקראת ‘נשות הכותל’ שכל מטרתן הוא ביזוי הקדוש והיקר לנו, לעשות שימוש בשירותי הגברה בתוך רחבת הכותל”, כתב הרב יוסף לרב הכותל.

“הפיכת המקום הקדוש למושב ליצים”. הרב הספרדי הראשי יצחק יוסף. צילום: דוד כהן/ פלאש 90

 

לדבריו, “יש להשיב בבהירות ובבירור כי אין קריטריון לפי יהיה ניתן לאפשר למי שאינו מורשה על פי ההלכה לעלות חזן לעשות שימוש במערכת הגברה, הדבר נוגד את מנהג המקום ומחלל את קדושת ”.

“היום נשים בטליתות משחררות את הכותל”

בפוסט שפרסמו נשות הכותל בדף הפייסבוק שלהן נכתב כי “ב-1967 שחררו את הכותל גברים בקסדות, היום משחררות את הכותל נשים בטליתות”. בהמשך הפוסט קוראות נשות הכותל לנשים נוספות לבוא ולהצטרף למאבק שלהן על מנת שנשים לא ימחקו מהמרחב הציבורי וכן והמשיך את השינוי שהן החלו בתודעה הציבורית. בפוסט נוסף הן טענו כי המניעה מנשים לקרוא ולגעת בספר תורה היא פגיעה בצביון היהודי ומדובר בכפייה.

מול הפרובוקציה צפוייה להתקיים תפילת ראש חודש חגיגית בהשתתפות אלפי מתפללים אשר צפויים להגיע החל מ-6:00 בבוקר לרחבה, על מנת להתפלל ולהעמיד קול ברור מול הפרובוקציה. את התפילה מארגנת תנועת חזון אשר קמה לקראת הבחירות הקרובות, על מנת להציב סדר יום יהודי במדינה. בתנועה מבקשים להחזיר לשיח הציבורי נושאים כמו שמירה על השבת במרחב הציבורי, חשיבות התא המשפחתי, קדושת הכותל ועוד נושאים נוספים הקשורים לערכי היהדות. לאחרונה, גייסה התנועה מעל 120,000 תומכים, אשר חתמו לתנועה על אמנה הישראלית הקוראת למפלגות השונות להתחייב לפעול לקידום היהדות במדינה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.