מאות סטודנטיות ונשים צעירות דתיות התכנסו אתמול בהיכל שלמה ומילאו את האולם עד אפס מקום, ליום עיון והכנה לראש השנה בסימן "קראוהו בהיותו קרוב", הסטודנטיות והנשים הצעירות שמעו שיחות התחזקות לקראת הימים הנוראים מפי ראש מדרשת טל הרב יהונתן אורן, הרב הראשי לישראל דוד לאו, רב העיר צפת שמואל אליהו, הרבנית ימימה מזרחי ורבני מדרשת טל הרבנית אהובה צוקרמן והרב יעקב שמעון, במטרה לחוות התעלות רוחנית בימים אלו ובמטרה שהימים הללו ישפיעו על השנה כולה. בסוף היום נהנו המשתתפות מהופעה מלאה של אלישע בירנבאום שהצליח לגעת בליבן של המשתתפות.

את היום פתח מר אריה קינג, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק מורשת ישראל שברך את המשתתפות והציג את הפעילות הרחבה של עיריית ירושלים הנוגעת לכל גווני הציבור בעיר, כל ציבור לפי הגוון והתכנים המתאימים לו והכל כדי להגדיל תורה ולהאדירה. קינג הוסיף ואמר שהעירייה פועלת רבות לטובת הסטודנטים בעיר ועוד היד נטויה.

ברגע מרגש במיוחד שהפך למסורת, ביקש הרב שמואל אליהו מהנשים להניח ידיים האחת על ראש חברתה ולברך אחת את השניה בברכות אישיות לשנה טובה. הנשים נענו בשמחה למחווה המיוחדת של הרב והרב אף ברך את כל המשתתפות בברכת שנה טובה הצלחה בעבודה, בלימודים, וכמובן – גם במציאת שידוך.

לדברי הרבנית ימימה מזרחי: "כל אחת מאיתנו רוצה להרגיש "דרושה" – דרושה בעבודה, דרושה אצל הבעל, דרושה אצל הילדים וכמובן אצל הקב"ה. ראש השנה הוא הזמן שבו אנו הופכות להיות דרושות אצל הקב"ה כפי שנכתב בספר ישעיהו "לא יאמר לך עוד עזובה ולארצך לא יאמר עוד שממה כי לך יקרא חפצי בה". בסיום דבריה ביקשה הרבנית מכל אחת מהמשתתפות להתפלל עבור חברתה כפי שכתב ר' נחמן מברסלב "שכשאדם יושב לדבר בחברו זה בחינת ראש השנה".

ראש מדרשת טל, הרב יהונתן אורן, ריתק את המשתתפות במצגת ובהרצאה המסבירה את המשמעות של "דירשו השם בהימצאו". הרב הסביר ש"גם כאשר אנו במצב אופטימלי שחיינו טובים בלי דאגות גם אז אנו צריכים לזכור ולדרוש את השם ולא לקרוא אליו רק כאשר כואב לנו".

אתי שטרן ראש קמפוס טל סיכמה את היום ואמרה: "מרגש לראות ציבור כל כך גדול של נשים וסטודנטיות שבאות להתחזק לקראת ראש השנה. אנחנו במדרשת טל מצמיחים נשים שמשלבות בצורה מיוחדת בין לימודים תורניים ולימודים אקדמיים ברמה גבוהה והבוגרות שלנו מבוקשות מאוד בשוק העבודה דווקא בגלל השילוב המיוחד של רמה מקצועית גבוהה עם אישיות בעלת ערכים ומידות טובות".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא