בעקבות פשע השנאה שביצעו אלמונים בבית הכנסת '' ברמת השרון לפני עשרה ימים, בו תלו ראש של בכניסתו, התקיים הערב (א') בבית הכנסת בהשתתפות דוד לאו.

"מה הנחת הגדולה של אבא יותר מאשר לראות את הילדים יחד באחווה ורעות?", שאל הרב הראשי בפתח נאום שנשא בכנס. "עבורי, משנים, רמת השרון היא סמל לאחווה ורעות. לומדים, מכירים ושומעים תורה ויהדות, לא מתנתקים אבל מגיעים בעבותות של אהבה – ואז אתה מקבל מן דרישת שלום כזאת של מי שמחפש לפגוע".

בבית הכנסת ברמת השרון

הרב לאו המשיך ואמר: "היו כאלו שהעלו במקום קורבן תמיד. גם האויבים כשהקיפו את ירושלים ידעו שבגלל קדושתה לא מפריעים לעבודת התמיד, עבודת המקדש. עד שאיזשהו יהודי נתן להם עצה – וכאשר שלשלו חבל ובקשו תעלו לנו קורבן, העלו בקורבן בעל חיים שאני מבקש לא להזכיר את שמו.

"את זה לשים כהתרסה בבית כנסת? כהתרסה בפני מי – הסבא וסבתא שלכם? בפני הסמל היהודי הגדול לאורך כל הדורות? כשהגרמנים רוצים להשמיד את עם ישראל, במה התחילו? למניינם, התאריך הלועזי היה בדיוק ליל הבדולח. ובים שרפו בתי כנסיות. במי אתה פוגע? במי שמייצג את הסבים והסבתות שלך לאורך הדורות?.

"זה הזמן לעמוד ולהחליט: אנחנו ממש לא שם"

"ודווקא בשל כך, כשמתכנסים כאן, זה הזמן לעמוד ולהחליט: אנחנו ממש לא שם. לא מקבלים את ההתרסה הזאת, לא מוכנים להשלים איתה, ומנסים להוסיף עוד ועוד אורה של תורה ובסוף החודש נתחיל מנר אחד ונוסיף לשניים ונתעלה לשלושה. אורה של תורה ירחיק את האיבה שבאה לידי ביטוי בהתנהלות הכל-כך מכוערת הזאת, והוא שיחבר בעבותות אהבה את כל כלל ישראל".

"קיבלנו דרישת שלום ממי שמחפש לפגוע". הרב הראשי דוד לאו בכנס בבית הכנסת בו ראש החזיר

 

 

גם נשא דברים בבית הכנסת ואמר כי "יש פה ציניות עמוקה מזעזעת". הוא העריך ש"לא יהיו אירועים כאלו לפחות בארבע שנים ועשרה חודשים הקרובים" והבטיח: "נמשיך לחיות כאן יחד כולנו בכבוד הדדי ובסובלנות".

עוד השתתפו בכנס הרב שאול אדלשטיין, הרב צבי יהודה אדלשטיין, הרב יעקב מועלם, הרב יהודה בוטמן, סגן ראש העיר יעקב קורצקי, חבר מועצת העיר רמי בר-לב וראש רשימת 'רמת השרון חופשית', ד"ר צחי שריב.

ראש של חזיר בבית הכנסת ברמת השרון
אילת כהנא

אילת כהנא:עוד באותו נושא