1:27 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > מורשת > הרב הצבאי הראשי החדש: תא"ל הרב אייל קרים

הרב הצבאי הראשי החדש: תא"ל הרב אייל קרים

אחרי ההכפשות התקשורתיות ומחיקת העתירה המשפטית של מרצ, מונה הרב קרים לרב הצבאי הראשי החדש. איזנקוט: "מינינו את האיש הנכון"

הרמטכ"ל גדי איזנקוט מעניק דרגה לרב קרים
הרמטכ"ל גדי איזנקוט מעניק דרגה לרב קרים

הערב מונה הרב אייל קרים לרב הצבאי הראשי בטקס שהתקיים בבסיס הקריה בתל אביב.  במקום נכחו הרמטכ"ל, הרבנים הראשיים לישראל, אלופי צה"ל, רבנים ואישי ציבור נוספים. לרב אייל קרים הוענקה דרגת תת אלוף, והוא יתחיל לכהן בתפקידו החל מיום ראשון.

הרמטכ"ל איזנקוט בירך את הרב קרים ואמר כי "לא היה לי ספק שהרב אייל קרים הוא המינוי הנכון. אני יכול רק להביע את צערי על העיכוב בשבוע. מינינו את האיש המתאים ביותר להוביל את הרבנות הצבאית בשותפות ובאחריות כדי לבנות צה"ל חזק יותר".

איזנקוט גם התייחס לסערה סביב שילוב לוחמות בחיל השריון, "אף אחד עדיין לא הכניס לטנק בנים ובנות ביחד. הדיון לא היה מועיל לאף אחד ואני יכול רק להצטער על זה".

הרב קרים אמר: "יהיה לנו צבא אחד בלבד, צבא העם שכלל החיילים והחיילות ימצאו בו את מקומם. על הרבנות הצבאית להיות גורם מחבר, מאחד, מלכד ומשתף. דרך ארץ קדמה לתורה".

טקס ההכתרה היה אמור להתקיים בשבוע שעבר אך נדחה לאחר ששופטי בית המשפט העליון הקפיאו את המינוי בדרישה שהרב יגיש הבהרות בנוגע להתבטאויות שלו בעבר.  לאחר שהגיש את התצהיר בו הודה שהתבטא בצורה לא נכונה והתנצל בפני מי שנפגע, מרצ מחקה את העתיקה והשופטים איחלו לרב בהצלחה.

מייסד תחום ההלכה ברבנות הצבאית

הרב איל קרים (60) נשוי, אב לששה וסב לשניים, התחנך בילדותו בבית הספר "אמונים" בגבעתיים ובישיבת בני עקיבא "נחלים", שימש בעבר בתפקידי פיקוד ומטה בחטיבת הצנחנים ובסיירת מטכ"ל. את לימודיו התורניים עשה בישיבת עטרת כהנים, שם גם ייסד מכינה קדם צבאית, שעמד בראשה במשך כעשור.

בשנת 2006 שב לצה"ל, הקים את תחום ההלכה ברבנות הצבאית ועמד בראשו במשך 4 שנים, ולאחר מכן כיהן בתפקיד ראש מחלקת הרבנות, תפקיד בו נשא הרב קרים גם באחריות לכשרות בצה"ל, ופעל להעצים את מערך ההשגחה כמו גם את מדיניות הכשרות בצה"ל.

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הרמבם - פרק 304

הרמב"ם היומי – מניין המצוות, מצוות לא עשה, פרק ה'

מהו ספר משנה תורה לרמב"ם ומדוע נקרא כך? נתי רביץ מסביר