המערכת הפוליטית אבלה על לכתו של שר התיירות לשעבר מהמפד"ל, הרב בנימין אלון,ש נפטר היום (ו') בגיל 62, אחרי התמודדות עם קשה.

ראש הממשלה בנימין : "רעייתי ואני מביעים צער עמוק על פטירתו של , אוהב ארץ ישראל, רב ומחנך, לשעבר חבר כנסת ושר. הרב בני היה איש נעים הליכות, שבחייו הציבוריים פעל מתוך הכנסת ומחוצה לה למען עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל. יהי זכרו ברוך".

הרב בני אלון ז"ל. צילום: מרים אלסטר/פלאש90
הרב בני אלון ז"ל. צילום: מרים אלסטר/פלאש90

 

הנשיא רובי : "הרב בני אלון היה איש גדול עם לב ענק, שהקדיש את כל כולו לעשייה ציבורית וחינוכית. כשר, כחבר כנסת, כאיש עשייה, חזון ורוח היה הרב בני אלון מגדולי הלוחמים והפועלים למען ארץ ישראל, תושביה ובוניה. כחבר וכידיד הוא היה עבורי חברותא ובר-פלוגתא שמחויבותו לחברה הישראלית ולמדינת ישראל הייתה עמוקה, שורשית ואינה יודעת פשרות. בשנים האחרונות פעל הרב בני אלון לחיזוק מעמדה של מדינת ישראל ברחבי העולם, תוך שהוא מאגד ארגונים רבים לכוח משפיע, פעיל ויוזם הלוחם בבידודה של מדינת ישראל ותומך בה גם בשעותיה הקשות וכנגד דעת קהל עוינת".

שר הביטחון אביגדור : "הרב בני אלון ז"ל היה איש של עקרונות וערכים, חבר של אמת שאהבת העם והארץ, והדאגה להם, עמדה תמיד לנגד עיניו. כבן למשפחה מפוארת ומיוחדת, היה בני אדם חריף שכל, עם מחשבה בהירה וראייה נכוחה של המציאות. הוא יחסר לכולנו. אני משתתף באבלה הכבד של משפחתו".

מותקף מימין. רה"מ בנימין נתניהו. צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90
"הרב אלון ז"ל תמיד פעל למען עם ישראל". רה"מ בנימין נתניהו. צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90

 

סגנית שר החוץ ציפי : "הרב בני אלון היה מעמודי התווך של הציונות הדתית. פטירתו היא אבידה גדולה לכל אוהבי ארץ ישראל ותורת ישראל. הרב בני אלון היה מהמנהיגים המקוריים בימין הישראלי, וחיבר בין עולם התורה למנהיגות המדינית. היוזמה הישראלית אותה הוביל כדי לשנות את השיח המדיני בישראל עודנה רלוונטית ומוטלת על כתפינו כמשימה להמשך דרכו".

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין: "הרב בני אלון, איש תורה שטובת הארץ והמדינה היו בראש מעייניו ואליהן התמסר בכל מאודו. הוא השכיל לבנות גשרים חשובים בחייו".

ריבלין. צילום: פלאש 90
"הרב בני אלון היה איש גדול עם לב ענק". הנשיא ריבלין. צילום: פלאש 90

 

השר איוב קרא מהליכוד: "השר לשעבר הרב בני אלון היה איש שאהבת שארץ ישראל זרמה בעורקיו, והוא פעל ככל יכולתו לשמור על שלמותה".

יו"ר האופוזיציה ח"כ בוז'י הרצוג מהמחנה הציוני: "הרב בני אלון ז״ל היה בר פלוגתא מכובד, מכבד ומרתק, בנו של המשנה לנשיא ביהמ״ש העליון מנחם אלון ז״ל. תנחומים לאלמנתו הסופרת אמונה אלון ולמשפחה".

ח"כ יואל חסון מהמחנה הציוני: "הכרתי והוקרתי את בני אלון ויחד פעלנו בכנסת ומחוצה לה לחיזוק וקידום העם היהודי בתפוצות. אני מלא עצב אך מתנחם שבחיים קצרים עשה כל כך הרבה".

 

מאיים. יו"ר האופוזיציה הרצוג. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
שולח ניחומים. יו"ר האופוזיציה הרצוג. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

ח"כ אברהם נגוסה מהליכוד: "הרב והשר לשעבר בני אלון ז"ל היה ידען אדיר בתורה ומנהיג פוליטי ציוני אמיתי שידע להקריב את כסאו למען הדברים שבהם האמין. הוא ידע לשלב בין עמדות אידאולוגיות בלתי מתפשרות ובין דרך ארץ, הדר וקבלת האחר. בהיותו חבר כנסת ושר פעל לקדם את עלייתם של יהודי אתיופיה לישראל. הוא יחסר מאוד בנוף הציונות הדתית בפרט ובפוליטיקה הישראלית בכלל, אך מורשתו הייחודית והחלוצית לא תישכח".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי: "המומים וכואבים על פטירתו אחרי ייסורים גדולים של השר לשעבר הרב בני אלון ז"ל. תלמיד חכם ואיש תורת ארץ ישראל. בבניינה ננוחם".

מבקש לעשות סדר בתפקידי היועמ"ש. ח"כ סמוטריץ'. צילום: פלאש 90
"המומים וכואבים". ח"כ סמוטריץ'. צילום: פלאש 90

 

שר החינוך ושר הפנים לשעבר גדעון סער‏: "בני אלון איש האמונה ואיש החזון יחסר. הוא היטיב לבסס ולבנות קשרי ידידות עם אישים וקהילות בעולם הנוצרי כנדבך במאבקה של ישראל ובהכרה בזכותנו על הארץ".

שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון: "כואב את לכתו של הרב בני אלון. שר, איש תורה, ספר ומעש שאהבת העם והמולדת הייתה לו לדרך חיים".

ממפלגת נמסר: "מפלגת אבלה על לכתו של יו"ר המפלגה לשעבר הרב בני אלון. הרב בני ז״ל היה איש תורה חזון ומעש וייזכר תמיד בזכות עשייתו ותרומתו רבת השנים בבניין ירושלים, שמירה על שלמותה והפעילות המדינית שהוביל בעולם לחיזוק מעמדה הבינלאומי של מדינת ישראל. נזכור ונמשיך את דרכו ומורשתו".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.