מזכירות אישרה פה אחד את הצעות השריונים של ראש הממשלה ויו"ר התנועה בנימין . בעקבות כך ישובץ הרב אלי בן דהן כנציג 'הבית היהודי' במקום ה-28, במקביל ישובץ במקום ה-41.

"אנחנו לפני מערכת קשה. השמאל מתאחד ונהנה מתמיכת התקשורת ומתעמולה בלתי פוסקת 7\24, מעכשיו עד יום הבחירות", אמר נתניהו. הוא ציין יש לשכנע את המצביעים "שלא יצביעו למפלגות שלא יעברו את ה-10%, אלא שיצביעו קודם כל לליכוד". עוד הוסיף: "אנחנו יודעים שיש כאן סכנה, אני גם לא מכביר במילים על הסכנה, אין לי מילים יותר".

כזכור, השריון לבן דהן ניתן בתמורה כי 'הבית היהודי' וה'איחוד 'הלאומי' יסכימו לצרף את 'עוצמה יהודית' לבלוק טכני במטרה למנוע אובדן קולות בימין. בעקבות שיבוצו של דהן ברשימה, עתרו היום 'הליכודניקים החדשים' לבית הדין העליון של התנועה בטענה כי מדובר ב"סוס טרויאני".

לאחר הבחירות בן דהן יעבור לרשימה המאוחדת. בהמשך הציע לנציגים שני תפקידי שר משמעותיים – ככל הנראה תיק החינוך לרב רפי פרץ ותיק השיכון לח"כ בצלאל סמוטריץ' – אם הוא ירכיב את הממשלה הבאה.

עוד סוכם על חוק נורווגי מורחב בהסכמים הקואליציוניים וכי במהלך מערכת הבחירות המפלגות לא יתקפו זו את זו אלא יחזקו זו את זו לטובת ניצחון הימין. כמו כן, נחתם בין הליכוד ל'בית היהודי-האיחוד הלאומי'.

הליכודניקים החדשים: נתניהו מכניס "סוס טרויאני" לליכוד

גם אחרי האיחוד – אל תמהרו להספיד את נתניהו | פרשנות

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.