9:36 25/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > הרב אליהו: "לירות במציתים". גרמן: "הסתה וגזענות"

הרב אליהו: "לירות במציתים". גרמן: "הסתה וגזענות"

ח"כ יעל גרמן פנתה ליועמ"ש לשים קץ "לדברי ההסתה והגזענות" שפרסם רב העיר צפת. הרב אליהו: "ראש הממשלה הגדיר את ההצתות כטרור. מצווה לעצור את המציתים"

במכתב ששיגרה הבוקר (שישי) ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, פנתה חברת הכנסת יעל גרמן (יש עתיד) בתלונה חריפה נגד הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת, לאחר שפרסם פסק הלכה המתיר לירות בערבים המנסים להצית אש.

גרמן קראה ליועמ"ש במכתבה "לפעול מיידית כדי לשים קץ לדברי הבלע ההסתה והגזענות של רב ראשי בעיר בישראל" לדברי גרמן, "בעת הקשה הזו יש להעלות על נס את גילויי הסולידריות והערבות ההדדית ולא את ההסתה".

בעמוד הפייסבוק של לשכתו פורסמה תשובתו של הרב שמואל אליהו על השאלה מה לעשות כשרואים ערבים מתקרבים בכדי להצית שריפה בסמיכות ליישוב יהודי.

לפי תשובת הרב: "ראש הממשלה הגדיר את ההצתות כטרור. אחד מראשי השב"כ קרא לזה נשק להשמדה המונית. בנס לא נשרפו אנשים חיים אבל אין סומכים על הנס. בוודאי מותר ומצווה לחלל שבת בשביל לעצור את האש ואת המציתים. ואם צריך – גם לירות בהם".

עוד כתב הרב אליהו בתשובתו: "אם בבית מאיר, בכרמיאל או בחיפה היו יורים במציתים היה נחסך מאיתנו האסון הזה. אני מקווה שהרמטכ"ל ומפכ"ל המשטרה יתנו הוראות ברורות לחיילים לשוטרים ולאזרחים הנגזרות מכך שההצתות לא נגמרות, כי זו האחריות שלהם".

12 עצורים, כולם פלסטינים או ערבים ישראלים

ראש הממשלה נתניהו התבטא בחריפות נגד טרור ההצתות: "הצתה והסתה להצתה היא טרור לכל דבר", נתניהו אמר כי הוא הנחה את מערכת הביטחון כי "כל מי שינסה לשרוף במדינת ישראל ייענש בחומרה".

בהמשך להנחיית המפכ"ל להקמת צוות מתכלל באח"מ שיוביל את נושא החקירות בנושא החשדות להצתת שריפות בכל רחבי הארץ. נעדכן כי בשעה זו במשטרת ישראל נחקרים 12 מעורבים בחשד להצתה והסתה לביצוע הצתה. אחד העצורים, בחור כבן 24, תושב רהט, נעצרבחשד שהעלה בדף הפייסבוק שלו, דברי הסתה. החשוד מובא כעת (ו') להארכת מעצר בבית המשפט בבאר שבע.

החקירה מגיעה על רקע הערכות שירותי הכבאות כי ההצתות בחיפה היו מכוונות. במקביל, השר לביטחון פנים גלעד ארדן הנחה את המשטרה לרכז מאמץ ברשתות החברתיות לאתר מסיתים להצתות ותומכים ולמצות את הדין.

 

 

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ונתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "מקווה שליצמן לא יתפטר, נמצא פתרון"

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"