19:29 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > מורשת > הרבנות הראשית תכיר בגיורה של איוונקה טראמפ

הרבנות הראשית תכיר בגיורה של איוונקה טראמפ

הרב הראשי הספרדי יצחק יוסף אמר את הדברים בשיעור שמסר בשבת. "היא שומרת שבת כהלכתה והפסק שלנו הוא שהיא יהודיה לכל דבר"

רפורמה במוסד הגיורים ברבנות הראשית: הרבנות הראשית תכיר בגיורים של רבנים אורתודקסיים מחו"ל, כך בישר הרב הראשי הספרדי יצחק יוסף בשיעור שמסר בשבת, כך מפרסם היום אתר "וואלה". הרב יוסף ציין כי הגיור של איוונקה טראמפ, בתו של נשיא ארצות הברית הנבחר דולנד טראמפ הוא כשר.

הרבנים הראשיים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: לע"מ
הרבנים הראשיים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: לע"מ

הרב יוסף אמר את הדברים בשיעור בבית שמש על רקע סערה שהתעוררה בחודשים האחרונים בעקבות החלטת בית הדין הרבני לא להכיר בגיוריו של הרב יחזקאל לוקשטיין, מהרבנים האורתודוקסים הבולטים בארצות הברית, שערך את גיורה של טראמפ ורבים אחרים. הרב הראשי סיפר כי בתו של הנשיא הנבחר עברה את הגיור בהצלחה. "הגיור של בתו של טראמפ כשר", אמר הרב, "היא שומרת שבת כהלכתה, היה בירור ברבנות על הרב שגייר אותה והפסק שלנו שהיא יהודיה לכל דבר".

באחרונה החליטה הרבנות הראשית לישראל לגבש קריטריונים חדשים שיכירו באופן גורף בגיורים שבוצעו בידי רבנים בחו"ל. בכך, תאפשר הרבנות לעשרות עולים שגיורם לא הוכר בידי בתי הדין הרבניים, להינשא ולהתגרש כדת. 

 

במסגרת הרפורמה החדשה, תנסה הרבנות להכיר בגיורים לגופו של רב, במקום להיכנס לפרטי כל גיור כדי לאשרו. הרפורמה נועדה לקצר את תהליך ההכרה ובעיקר לחסוך את עוגמת הנפש ממתגיירים רבים בבואם להירשם לנישואים או להתגרש בישראל.

מלשכת הרב יצחק יוסף נמסר כי ההחלטה על קידום המהלך הגיעה לאחר תלונות רבות על סחבת בתיקים בגלל עומס שהוטל על המחלקה העוסקת בנושא ברבנות הראשית, וכן, לאור העובדה שבתי הדין הרבניים אחראיים על בדיקת בעיות בגיור, ולא הרבנות הראשית. בלשכה הוסיפו כי יצירת מאגר עם קריטריונים הקבועים מראש תשים קץ לתופעה ותרומם את מעמדם של בתי הדין הרבניים והרבנות הראשית.

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הרמבם - פרק 304

הרמב"ם היומי – מניין המצוות, מצוות לא עשה, פרק ה'

מהו ספר משנה תורה לרמב"ם ומדוע נקרא כך? נתי רביץ מסביר