הפרובוקציות מצד ״נשות הכותל״ נמשכות מידי חודש בכותל המערבי ומבזות את המקום הקדוש.

לטענת הקרן למורשת הכותל, האחראית על ניהול הכותל, ״נשות הכותל״ החביאו אמש ספר תורה בשירותים הציבוריים בכותל המערבי וזאת כדי להבריחו הבוקר לרחבת הכותל, בניגוד להוראות.

עוד הבוקר, נעצרה ילדה בת 12 שהגיעה להתפלל, לאחר שרפורמית מ״נשות הכותל״ טענה כי תקפה אותה. באירוע אחר, רפורמית הורידה כיסוי ראש לאשה דתייה שהגיעה להתפלל. למרות התקיפה, הרפורמית לא נעצרה.

יו”ר מפלגת נעם הרב דרור אריה הגיע הבוקר לתפילת ראש חודש אב בכותל המערבי בירושלים. בתפילה השתתפו מעל ל-1000 מתפללים ומתפללות.

לאחר התפילה החגיגית הגיב הרב הגיב לפרובוקציות של נשות הרפורמים אשר הסירו כסוי ראש לאישה, החביאו ככל הנראה ספר תורה בשרותים ופגעו במתפללות “עם ישראל הגיע היום לכותל, להתפלל ולשמור על קדושתו ועל הנורמליות שלו, אנחנו מזועזעים, אנחנו מוחים על אוזלת היד של רשויות האכיפה, נשות הכותל החביאו ספר תורה בתוך השרותים ואין פוצה פה.

עוצרים ילדה בת 12 שבאה להתפלל ואת נשות הפרובוקציה שפוגעות בנשים ומורידות כיסוי ראש בזה אף אחד לא מטפל. אנחנו קוראים לרשויות האכיפה לטפל בדברים ולאכוף את החוק.

אנחנו במפלגת נעם נשמור על קדוש הכותל, לכל אורכו ולכל רוחבו, הכותל הוא הלב שלנו, הכותל שמר עלינו ואנחנו נשמור עליו – הכותל לעולם לא יתחלק!.” הוסיף הרב.

מוקדם יותר פירסמה הקרן למורשת הכותל כי קבוצת הנשים הרפורמיות מנתה כ-20 נשים בלבד. בנוסף פורסם כי הנשים הפרו את נהלי המקום, וכי אחת הפעילות הסירה את כיסוי הראש של אישה אורתודוקסית.

במקביל, אותר ספר תורה שניסתה להחדיר קבוצת נשות הכותל לרחבת הכותל, הספר הגיע לילה קודם והוטמן בשירותים הציבוריים ברחבת הכותל המערבי כדי להכניסו בהפרה בוטה של ההנחיות״.

כתב ערוץ 20

כתב ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.