הקרן החדשה מתייצבת בחזית הקמפיין נגד מינוי דיוויד פרידמן לשגריר ארה"ב בישראל, כך מפרסם היום אתר 'מידה'. הקרן קוראת לאזרחים אמריקנים ללחוץ על סנטורים המייצגים את מדינותיהם להצביע נגד המינוי, שדרוש אישור של הסנאט.

סוקאץ'. "אחד הרעיונות הגרועים". צילום: פלאש 90
סוקאץ'. "בחירה נוראית להיות הנציג שלנו בישראל". צילום: פלאש 90

"אִמרוּ לסנטורים שלכם: דחו את הבחירה של טראמפ לתפקיד שגריר בישראל", נכתב בכותרת קריאת הפעולה של הקרן לתומכיה בארה"ב. "דיוויד פרידמן מתנגד לפתרון שתי המדינות, מעוניין בבנייתן של יותר התנחלויות ומפגין בוז כלפי המיעוט הערבי בישראל". לדברי הקרן, "פרידמן הוא בחירה נוראית להיות הנציג שלנו בישראל". עוד מוסיפים בקרן כי פרידמן תיאר בעבר את הנשיא היוצא ברק אובמה "אנטישמי".

  • לעוד כתבות באתר 'מידה' – לחצו כאן

בקרן טוענים כי השגריר האמריקאי המיועד כינה את היהודים הליברלים בארה"ב "גרועים מקאפו", בעוד בפועל פרידמן הפנה את הדברים כלפי שדולת השמאל הקיצוני ג'יי סטריט, בשל תמיכתם בפתרון שתי המדינות.כמובן, גם ג'יי־סטריט קוראת גם היא לתומכיה ללחוץ על חברי סנאט למנוע את מינויו של פרידמן באמצעות שיגור מכתב, שנוסחו זהה לזה שמופיע באתר הקרן.

פעילות השמאל היהודי בארה"ב לסיכול מינויו של פרידמן לשגריר מגיעה בהמשך למתקפות הפוליטיקאים משמאל נגד המינוי. יו"ר מרצ זהבה גלאון קראה לפרידמן "לחפש את החברים שלו בהתנחלויות, לא בישראל". כותרת מאמר מערכת של 'הארץ' הגדירה את השגריר המיועד הוא "אישיות בלתי רצויה".

ב'מידה' הוסיפו כי משרד החוץ עוקבים אחרי הניסיון לסכל את מינויו של פרידמן לשגריר, אך מעריכים כי סיכויי ההצלחה של המהלך קלושים.