, מדריכה בתנועת נוער רפורמית בבריטניה שאמרה קדיש על מחבלי חמאס בעזה בחודש מאי, הועברה מתפקידה, כך עפ"י דיווח של העיתון הבריטי Jewish News.

מוריס-אוונס הודחה מתפקידה כאחראית מחנה הקיץ לנוער בישראל של הארגון הרפורמי RSY-Netzer. לדברי הארגון, שיצא ביום שני בהצהרה משותפת עם תנועות רפורמיות נוספות, לא ניתן לראות בסיור בהובלתה צעד שיטיב עם כל הנוגעים בדבר.

בחודש שעבר הוחלט להשאיר את מוריס-אוונס בתפקידה על אף אמירת הקדיש על הפורעים הערביים שנהרגו במהלך מהומות "" על גדר עזה. גם לאחר שהתנצלה המשיכה להחזיק בעמדה כי המחבלים "נרצחו" ע"י חיילי צה"ל. כחלק מחזרתה לתפקיד נאלצה לעבור תכנית חונכות אישית.

אמירת הקדיש על בבריטניה. צילום מסך

"אני מקווה שאהבתי העמוקה לישראל, ההכרה בקשיים שעלו ממעשיי, וכוונתי להבטיח לצעירים את החודש הטוב בחייהם יהפכו אותי למנהיגה שתוכלו להתגאות בה", אמרה אז מוריס-אוונס.

כזכור, מוריס-אוונס וחבריה התכנסו בפארק בבריטניה ואמרו את תפילת ה"" לזכר המחבלים. חלק מהפעילים, אנשי שמאל יהודיים, החזיקו שלטים עליהם נכתב: "כיבוש אינו היהדות שלנו", כביקורת על מדיניות ישראל ביהודה, שומרון ובעזה. לפתע, הגיח לפארק עובר אורח שקטע את הטקס, קרא להם להתבייש והטיח לעברם: "50 מהם, 50 מתוכם היו מחמאס".

בריטניה סערה לאחר שהרב הבריטי יצחק שוחט טען שהפעילים שהתפללו על המחבלים כמו "קאפואים". "מנסים לתאר אותי כקיצוני. אבל ההרוגים לא היו רק פלשתינים, אלא טרוריסטים שניסו לפרוץ את הגבול כדי 'לגזור לבבות יהודים'", אמר.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.